Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd do autoasekuracji ASAP (międzynarodowy) Petzl

Producent: Petzl
  • 825,00 zł 584,25
  • Produkt na zamówienie - prosimy o kontakt w celu ustalenia czasu realizacji.
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 249zł paczkomatem oraz 549zł kurierem DPD.

Przyrząd do autoasekuracji ASAP (międzynarodowy) Petzl

Petzl

ASAP międzynarodowy firmy Petzl to wygodny w użytkowaniu przyrząd asekuracyjny, zabezpieczający przed upadkiem z wysokości. ASAP międzynarodowy, dzięki swojej unikalnej konstrukcji pozwala na komfortową i bezpieczną pracę w systemach dwulinowych (zgodnych ze standardami IRATA bądź OTDL), a także podczas różnego typu prac dekarskich i wysokościowych. Przyrząd docenią zarówno technicy dostępu linowego, robotnicy, a także ratownicy.

ASAP międzynarodowy został zaprojektowany do pełnienia roli przesuwnego przyrządu autoasekuracyjnego. Zasada jego działania jest niezwykle prosta: umieszczony na linie pozwala w zależności od sytuacji na nieskrępowane poruszanie się w pionie lub poziomie, a dynamicznie obciążony blokuje się zapobiegając upadkowi użytkownika. Przyrząd zabezpiecza także przed nabraniem zbyt dużej prędkości podczas zjazdów na linie. Istotną zaletą przyrządu jest fakt, że skutecznie blokuje się on nawet wówczas gdy zostanie złapany przez użytkownika rękami. Przyrząd może być stosowany na linach wertykalnych, horyzontalnych i ukośnych.

ASAP międzynarodowy jest łatwy w zastosowaniu. Przyrząd bez trudu, intuicyjnie wepniemy w linę, a liczne piktogramy gwarantują poprawność tej operacji. Zaletą ASAPa jest samoczynne przesuwanie się za użytkownikiem niezależnie od kierunku w którym się on porusza.

Przyrząd ASAP międzynarodowy należy używać z absorberami energii typu Asap’Sorber bądź Asap’Sorber Axess. Obok skuteczniejszej absorpcji energii ewentualnego upadku, pozwalają one na wytworzenie dystansu między linami, a użytkownikiem co znacznie ułatwia pracę. W zestawie z przyrządem otrzymujemy karabinek OXAN TRIACT-LOCK pozwalający na połączenie ASAPa z absorberem.

Przyrząd certyfikowany zgodnie z normami amerykańskimi i europejskimi.

Waga: 525 g (295 g ASAP i 230 g OXAN TRIACT-LOCK)

Certyfikaty:

- ANSI Z359.15 przy użyciu z karabinkami OXAN TRIACT-LOCK (wersja międzynarodowa), z absorberem energii ASAP’SORBER wersja międzynarodowa lub ASAP’SORBER AXESS, poprzeczkami CAPTIV i liną RAY 12 mm z zakończeniem zszywanym.

- CE EN 12841 typ A przy użyciu z karabinkami OXAN TRIACT-LOCK (wersja międzynarodowa), z absorberem energii ASAP’SORBER wersja międzynarodowa lub ASAP’SORBER AXESS, poprzeczkami CAPTIV i liną EN 1891 typ A od 10 do 13 mm.

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

12%

Rabatu
na produkty
nieprzecenione

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz kod rabatowy
na wszystkie produkty nieprzecenione.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, więcej->Polityka Prywatności.