Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd do autoasekuracji ASAP Petzl B070AA00

Producent: Petzl
  • 969,00 zł 719,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd do autoasekuracji ASAP Petzl B070AA00

Petzl

ASAP firmy Petzl to nowa wersja jednego z najpopularniejszych przyrządów do autoasekuracji w alpiniźmie przemysłowym, pozwalający na skuteczną ochronę przed upadkiem zarówno w systemach dwulinowych, jak i mniej technicznych działaniach na wysokości. ASAP oferuje skuteczną ochronę zarówno podczas zjazdów, podchodzenia po linie, jak i podczas samej pracy. Przyrząd docenią przede wszystkim technicy dostępu linowego działający w systemach IRATA, OTDL i pokrewnych, a także pracownicy wysokościowi, cieśle oraz dekarze.

Korpus ASAP’a został wykonany z wytrzymałych i odpornych na zużycie stopów lekkich, a system hamujący ze stali nierdzewnej. Zasada działania przyrządu jest bardzo prosta: wpięty w linę asekuracyjną, samoistnie i płynnie podąża za użytkownikiem zgodnie z kierunkiem jego ruchu (w górę lub w dół). W sytuacji awaryjnej czyli w przypadku gwałtownego osunięcia lub zbyt dynamicznego zjazdu, specjalna rolka z ząbkami skutecznie się blokuje, pozwalając na zatrzymanie upadku. Przyrząd działa nawet wówczas gdy podczas wypadku intuicyjne chwycimy za jego korpus rękami. ASAP należy stosować z absorberami energii typu Asap’Sorber bądź Asap’Sorber Axess. Pozwalają one na stworzenie układu, radykalnie zwiększającego nasze bezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku i znacząco ograniczającego ryzyko odniesienia obrażeń w skutek działających na nas sił.

ASAP pozwala na skuteczne zatrzymywanie upadku z wysokości, poślizgnięcia, a także niekontrolowanego, zbyt szybkiego zjazdu. Przyrząd pozwala na bezpieczną pracę wpięty w linę ustawioną zarówno pionowo, jak i ukośnie. Jego montaż jest możliwy w dowolnym miejscu liny, niezależnie od tego czy jest napięta czy luźna. Stosowany wraz z absorberem Asap’Sorber Axess pozwala na prowadzeniu akcji ratowniczej podczas której przyrząd chroni dwie osoby o łącznej wadze 250 kg.

Waga: 295g

Certyfikaty:

CE EN 12841 typ A: przy użyciu z karabinkiem OK TRIACT-LOCK i liną EN 1891 typ A od 10 do 13 mm. Absorber energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS może być użyty w zależności od potrzeb.

CE EN 353-2: przy użyciu z karabinkiem OK TRIACT-LOCK i liną ASAP’AXIS 11 mm. Absorber energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS może być użyty w zależności od potrzeb.

EAC: przy użyciu z karabinkiem OK TRIACT-LOCK i liną EN 1891 typ A od 10 do 13 mm. Absorber energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS może być użyty w zależności od potrzeb.

ANSI Z359.15: przy użyciu z absorberem energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS, z karabinkiem Bm’D lub OXAN TRIACT-LOCK (wersja międzynarodowa), poprzeczkami CAPTIV i liną RAY 12 mm z zakończeniem zszywanym.

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij