Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Przyrząd do autoasekuracji Roper Rock Empire

Producent: Rock Empire
  • 229,00 zł 189,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 249zł paczkomatem oraz 549zł kurierem DPD.

Przyrząd do autoasekuracji Roper Rock Empire

Rock Empire

Roper firmy Rock Empire to nowy przyrząd autoasekuracyjny przeznaczony do prac z zakresu technik dostępu linowego, a także prac na wysokości. Roper pozwala na bezpieczną pracę w systemie dwulinowym, a także pracę w podparciu. Urządzenie docenią technicy dostępu linowego realizujący zadania w systemach IRATA, OTDL, SPRAT i pokrewnych, a także pracownicy wysokościowi, budowlani oraz dekarze.

Korpus modelu Roper Rock Empire został wykonany ze stopów lekkich, a jego okładki są dla naszej wygody blokowane płynnie działającym pinem. Urządzenie działa na zasadzie przełamywania liny. W momencie gdy nasza asekuracja zostanie obciążona, przyrząd doprowadzi do zatrzymania upadku w wyniku wytworzenia wysokiego tarcia. Hamowanie następuje natychmiast bez efektu obsuwania, w związku z czym do urządzenia rekomendowane jest używanie lonży typu Locker Sling. Element trący nie posiada ostrych ząbków, co minimalizuje zużycie oplotu. Przyrząd zaopatrzono również w praktyczne kółko z tworzywa, które pełni funkcję blokady zapobiegającej obsuwaniu się przyrządu podczas pracy. Po dotarciu w pożądane miejsce przekręcamy bezpiecznik i możemy rozpocząć wykonywanie zadania bez irytującego zjeżdżania przyrządu na linie autoasekuracyjnej. Konstrukcja modelu Roper sprawia, że przesuwa się on płynnie zarówno w górę, jak i w dół. Dodatkiem do urządzenia jest dostępna osobno, praktyczna smyczka zapobiegająca upuszczeniu wypiętego przyrządu, a także pozwalająca na jego swobodne prowadzenie podczas zjazdów. Warto nadmienić, że w tym drugim przypadku Roper jest bezpiecznych dla naszych palców: obciążona linka wypina się, zapobiegając ewentualnym kontuzjom. Urządzenie pozwala również na wygodną pracę w podparciu, dzięki czemu stanowi doskonałe narzędzie do ochrony przed upadkiem pracowników wysokościowych, budowlanych, a także dekarzy.

Roper Rock Empire jest przeznaczony do pracy na linach o średnicy od 11 do 12 mm.

Certyfikaty: EN 353-2
Waga: 162 g

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości

Materiał: tworzywo stuczne, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

12%

Rabatu
na produkty
nieprzecenione

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz kod rabatowy
na wszystkie produkty nieprzecenione.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.