Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Kask INCEPTOR GRX Skylotec czarny

Producent: Skylotec
  • 400,00 zł 329,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Kask INCEPTOR GRX Skylotec czarny

Skylotec

INCEPTOR GRX firmy Skylotec to nowoczesny kask przeznaczony do ochrony głowy podczas prac na wysokości. INCEPTOR GRX dzięki swojej ergonomicznej budowie i praktycznym detalom użytkowym będzie świetnym i wygodnym SOI. Kask szczególnie docenią technicy dostępu linowego, arboryści oraz ratownicy.

INCEPTOR GRX jest konstrukcją opartą o dwie skorupy. Zewnętrzna została wykonana z odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa ABS. Jej zadaniem jest bezpośrednia ochrona przed uderzeniami z góry, z tyłu i od boków, niezależnie od tego czy chodzi o udar w wyniku upadku użytkownika czy wynik spotkania ze spadającymi narzędziami. Skorupa wewnętrzna to specjalnie profilowana wkładka ze spienionego polistyrenu. Absorbuje ona energię ewentualnych udarów, chroniąc głowę użytkownika przed odniesieniem obrażeń. Taka konstrukcja maksymalizuje komfort i bezpieczeństwo pracy, ponieważ kask jest nie tylko odporny na uszkodzenia, ale także bardzo lekki.

Skorupa zewnętrzna INCEPTOR GRX została zaprojektowana w bardzo staranny sposób. Dzięki temu nie ogranicza pola widzenia i jednocześnie chroni całą głowę użytkownika. Aby podnieść komfort pracy, zaopatrzono ją w dziesięć otworów wentylacyjnych zapewniających idealną cyrkulację powierza. Każda szczelina została zabezpieczona specjalną siateczką, dzięki czemu nie musimy obawiać się ryzyka, że jakiś element wpadnie do wnętrza kasku.

INCEPTOR GRX został zaopatrzony w szereg detali użytkowych, które są unikalne dla tego typu konstrukcji. Uwagę zwraca przede wszystkim punkt wpinania kompatybilny dla latarek czołowych z serii PIXA Petzl, nie wymagający stosowania opasek elastycznych oraz specjalna tabliczka personalna umieszczona z tyłu kasku, na której użytkownik może umieścić swoje dane personalne, informacje na temat alergii czy grupę krwi. Oprócz tego kask zaopatrzono w cztery standardowe klipsy do czołówek z opaskami elastycznymi, a także punkty mocowania dla ochronników słuchu (np. 3M Peltor) i osłony twarzy. Osobno dostępna jest również specjalna osłona Sombrero, przypominająca rondo kapelusza i chroniąca użytkownika przed słońcem, a także osłona karku. Taka konfiguracja sprawia, że kask jest niezwykle wszechstronny i ergonomiczny, w związku z czym dopasujemy go do dowolnego rodzaju wykonywanej pracy.

System regulacji modelu INCEPTOR GRX również oferuje wysoką funkcjonalność. Został on oparty o duże pokrętło mikrometryczne umieszczone z tyłu, które umożliwia dopasowanie kasku do obwodu głowy. Element ten bez trudu obsłużymy nawet w grubych rękawicach roboczych. Za wysokość kasku na głowie odpowiadają miękkie paski wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego spinane pod brodą innowacyjną, magnetyczną klamerką. System jest szybki i bardzo prosty w użytkowaniu. Dla większej wygody newralgiczne części wnętrza kasku czyli te stykające się z czołem i szczytem głowy, zostały wyposażone w piankowe panele wykończone miękkim materiałem. W razie potrzeby, możemy zdemontować je i wyprać.

INCEPTOR GRX Skylotec stanowi jedną z ciekawszych propozycji kasku przeznaczonego do prac z zakresu technik dostępu linowego, arborystyki i ratownictwa. Funkcjonalność i wygoda pozwolą stosować go w dowolnych warunkach, a my obok bezpieczeństwa zyskamy bezkompromisowy komfort.

W zestawie otrzymujemy praktyczny pokrowiec chroniący kask na czas transportu i przechowywania.

Zakres regulacji: 54-63 cm

Waga: 450 g

Certyfikaty: CE EN 397:2012

Minimalna temperatura środowiska pracy: -30 stopni Celsjusza

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

-10zł

Rabatu
na zakupy

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz jednorazowy kod rabatowy -10zł
na zakupy powyżej 99zł.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, więcej->Polityka Prywatności.