Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Kask NEW Vertex Vent PETZL HI-VIZ żółty

Producent: Petzl
  • 499,00 zł 449,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 449,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Kask NEW Vertex Vent PETZL HI-VIZ żółty

Petzl

Vertex Vent firmy Petzl w nowej odsłonie! Vertex Vent to uniwersalny kask roboczy zgodny z normami przewidzianymi dla pracowników wysokościowych i techników dostępu linowego. Kask zapewnia maksimum bezpieczeństwa podczas różnego typu prac związanych z operacjami linowymi, a dzięki licznym akcesoriom dodatkowym, sprawdza się praktycznie w dowolnym środowisku. Idealny wybór dla techników realizujących zlecenia w systemach IRATA, OTDL i pokrewnych, a także pracowników budowlanych i ratowników. Wersja ze skorupą zewnętrzną w kolorze odblaskowym, z fosforyzującymi zaczepami na latarkę czołową oraz taśmami, zapewniając optymalną widoczność pracownika, zarówno w dzień jak i w nocy.

Vertex Vent absorbuje ewentualne udary poprzez deformację odpornej na uderzenia skorupy wykonanej z tworzywa sztucznego. Frasunek kasku został oparty o taśmy tekstylne z sześcioma punktami mocowania. Dzięki zastosowaniu systemów CENTERFIT i FLIP&FIT umożliwia perfekcyjne dopasowanie, jest stabilny i wygodny podczas wielogodzinnej pracy. Komfort użytkowania poprawiają miękkie pianki zlokalizowane w newralgicznych miejscach, które możemy wymienić na wkładki absorbujące pot. Kask został zaopatrzony w wydajne otwory wentylacyjne, które w przypadku załamania podody możemy zamknąć. Profil skorupy sprawia, że skutecznie osłania ona całą głowę użytkownika, nie ograniczając przy tym jego pola widzenia.

Nowy Vertex Vent jest modelem niezwykle wszechstronnym jeśli chodzi o środowisko pracy w którym może być wykorzystywany. Sprzyja temu przede wszystkim nowatorska konstrukcja paska podbródkowego. Dzięki zastosowaniu klamerki DUAL możemy zmieniać wytrzymałość tego newralgicznego elementu dopasowując go do pracy na wysokości (EN 12492) lub pracy na ziemi (EN 397). W pierwszej wersji zwiększona wytrzymałość pozwoli ograniczyć ryzyko utraty kasku podczas upadku z wysokości. W opcji drugiej zmniejszona wytrzymałość umożliwi ograniczenie ryzyka uduszenia w przypadku gdy pracownik zahaczy kaskiem o elementy konstrukcji.

Nowy Vertex Vent umożliwia doskonałą personalizację względem wykonywanej pracy. Obok rozwiązań znanych z poprzedniego modelu: punktów wpinania ochronników słuchu typu Peltor, zaczepów na standardowe latarki czołowe czy specjalnej szczeliny do mocowania oświetlenia z serii PIXA Petzl, możemy wzbogacić kask o szereg detali poprawiających komfort i bezpieczeństwo. Uwagę przykuwa łatwiejszy sposób mocowania osłon wzroku: EASYCLIP. Umożliwia on szybsze wpinanie modeli VIZIR, VIZIR Shadow, VIZEN, a także nowej przyłbicy siatkowej VIZEN Mesh stworzonej specjalnie z myślą o arborystach. W przypadku dwóch pierwszych rozwiązań, miłym akcesorium jest specjalna blenda chroniąca szybki przed zarysowaniami w trakcie gdy nie są one używane. Osoby stykające się w pracy z ryzykiem pobrudzenia kasku farbami lub klejami, docenią specjalną osłonę chroniącą kask przed tymi substancjami. Technicy realizujący długie zlecenia na eksponowanych, nasłonecznionych powierzchniach z radością powitają specjalne osłony karku, które zapobiegną powstaniu nadmiernej opalenizny. W razie zużycia, możemy ponadto wymienić cały zespół paska mocującego z klamerką, co z pewnością wydłuży żywotność naszego Vertexa. Pomyślano także o innym sposobie oznaczania kasku: dostępne są specjalne uchwyty na identyfikator. W celu poprawienia widzialności, można skorzystać ze stosownych naklejek odblaskowych.

Dzięki wszytkim usprawnieniom nowy Vertex Vent Petzl jest kaskiem, który doskonale sprawdzi się w praktycznie dowolnym środowisku przemysłowym, podczas prac leśnych, a także w ratownictwie.

Rozmiar: 53-63 cm

Waga: 490 g

Materiał: ABS (kopolimer akrylonitrylo-butadienowo-styrenowy), poliamid, poliwęglan, poliester o dużej wytrzymałości, polietylen.

Certyfikaty: CE, EN 397, EN 12492, ANSI Z89.1 Type I Class C, EAC

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij