Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Regulowana lonża Progress Adjust -Y Petzl

Producent: Petzl
  • 299,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 279,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Regulowana lonża Progress Adjust -Y Petzl

Petzl

Progress Adjust-Y firmy Petzl to wygodna, dwuramienna, regulowana lonża pojedyncza. Progress Adjust pozwala na bezpieczne poruszanie się podczas podchodzenia po linie, przemieszczania po poręczówkach, a także podczas poruszania technikami hakowymi. Lonżę docenią przede wszystkim technicy dostępu linowego, arboryści oraz ratownicy.

Konstrukcja Progress Adjust-Y została oparta o linę dynamiczną zakończoną fabrycznie wykonanymi koluchami. Jedno z nich, dłuższe, zaopatrzono w przyrząd zaciskowy Adjust oraz gumkę Tanga.

Przyrząd Progress Adjust-Y Petzl umożliwia płynne regulowanie długości ramienia, a sama lonża po obciążeniu nie ma tendencji do luzowania się. Będąca integralną częścią zestawu Tanga umożliwia prawidłowe ustawienie karabinka w jego najkorzystniejszej osi obciążenia.

Progress Adjust-Y doskonale współpracuje z przyrządem zaciskowym Ascension, przydatnym podczas wychodzenia po linie. W tej konfiguracji Ascension wpięty jest do ramienia stałego, zaś ramię regulowane pozwala na dopasowanie długości lonży do przepinania się. Przy poruszaniu po poręczówkach bądź techniką hakową szczególnie docenimy regulację długości lonży, znacząco ułatwiające jej przepinanie, a także integralne ramię stałej długości, podnoszące poziom naszego bezpieczeństwa.

Zastosowanie w konstrukcji liny dynamicznej pozwala zmniejszyć siły działające na użytkownika w razie upadku z niedużej wysokości (współczynnik 1).

Lonża Progress Adjust-Y jest kompatybilna z przednim, otwieranym punktem wpinania uprzęży Astro Petzl, do jej używania poleca się również karabinki z automatyczną blokadą zamka Vertigo Twist-Lock.

Lonża nie posiada absorbera energii. Nie powinna być używana, jeżeli istnieje ryzyko odpadnięcia o współczynniku większym niż 1 (użycie poniżej przyrządu zaciskowego Ascension lub punktu stanowiskowego).

Cechy Progress Adjust-Y Petzl


-przeznaczona do wychodzenia po linie, poręczówek i hakówek
-szybki i precyzyjne dopasowanie długości dzięki przyrządowi Adjust
-łatwe wpinanie dzięki utrzymywaniu łączników w dobrej pozycji
-zastosowanie liny dynamicznej zmniejszającej siłę działającą na użytkownika podczas upadku z niedużej wysokości

Parametry techniczne


Długość stałego ramienia: 65 cm
Długość maksymalna ramienia regulowanego: 95 cm
Waga: 230 g
Certyfikat: CE EN 358, EAC

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: aluminium, tworzywo stuczne, lina dynamiczna

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij