Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd Ascender Simple + Climbing Technology

Producent: Climbing Technology
  • 219,90 zł 182,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd Ascender Simple + Climbing Technology

Climbing Technology

Ascender Simple + firmy Climbing Technology to wytrzymały i nowoczesny przyrząd zaciskowy. Ascender Simple + został zaprojektowany do wydajnego podchodzenia po linie i stosowania w układach do wyciągania ładunków. Przyrząd docenią technicy dostępu linowego, arboryści, ratownicy, a także wspinacze jaskiniowi i amatorzy wielkich ścian.

Korpus Ascender Simple + został wykonany ze starannie profilowanych stopów lekkich. Dzięki temu jest idealnym wyborem do wszelkich prac podczas których jesteśmy zmuszeni do efektywnego podchodzenia po linie lub transportu pionowego znacznych ciężarów. Wykorzystaniu w trudnym środowisku sprzyjają specjalne rowki pozwalające na odprowadzanie błota bądź brudu, a także dobrze zaprojektowane otwory do wpinania, dzięki którym możliwe jest korzystne ustawienie, pozwalające zaoszczędzić energię podczas podchodzenia. Przyrząd został zaopatrzony w stalową krzywkę ze starannie opracowanym systemem ząbków. Pozwalają one na efektywne i bezpieczne podchodzenie, a jednocześnie nie niszczą oplotu liny. Zapadka przyrządu została skonstruowana tak aby jej odblokowanie możliwe było za pomocą jednej ręki, również wówczas gdy nosimy grube rękawice robocze czy wspinaczkowe. Jest to bardzo korzystne w sytuacji gdy z podchodzenia po linie chcemy szybko przejść w zjazd. Przyrząd pozwala ponadto na zwolnienie liny na tyle płynnie, że możliwe jest także stosunkowo łatwe schodzenie na przyrządach zaciskowych w sytuacji awaryjnej. Konstrukcja zapadki jest rozwiązaniem opatentowanym przez CT i nie znajdziemy jej w innych dostępnych na rynku modelach. Podchodzenie po linie może się odbywać zarówno we współpracy z przyrządami zjazdowymi jak również zaciskowymi.

Maksymalne obciążenie robocze modelu Ascender Simple + wynosi aż 140 kg. Dzięki temu bezpiecznie wykorzystamy go podczas pracy z wykorzystaniem cięższych narzędzi bądź ekwipunku. Wykonanie przyrządu ze stopów lekkich i stali pozwala na czyszczenie go za pomocą rozpuszczalników bez obaw o jego uszkodzenie. Wyprodukowany i testowany we włoskiej fabryce Climbing Technology.

Zakres średnic liny: od 8 mm do 13 mm (EN 567), od 10 mm do 13 mm (EN 12841, ratowniczy do 140 kg)

Waga: 154 g

Wymiary: 110 × 75 mm

Certyfikaty: CE 0333, EN 12841:2006-B, EN 567:2013, UIAA

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia, prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: stal, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij