Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd Basic Petzl

Producent: Petzl
  • 239,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd Basic Petzl

Petzl

Basic firmy Petzl to wyjątkowy, niezwykle kompaktowy ręczny przyrząd zaciskowy do podchodzenia po linie. Basic, dzięki swoim niewielkim rozmiarom zajmuje niewiele miejsca i nie ciąży przy uprzęży, a wygodne profilowanie ułatwia wychodzenie we współpracy z Crollem, Pantinem czy przyrządami zjazdowymi. Basic docenią technicy dostępu linowego, arboryści, ratownicy, a także wspinacze górscy i wielkościanowi.

Korpus przyrządu został wykonany ze stopów lekkich i uzupełniony w newralgicznych miejscach wstawkami z tworzywa sztucznego poprawiającego chwyt. Profilowanie Basica znacznie ułatwia operowanie nim zarówno za pomocą jednej, jak i dwóch dłoni. Tym samym stanowi on godne uwagi zastępstwo dla standardowych płaniet, małp i jumarów. Przyrząd zaopatrzono w dolny otwór umożliwiający wpinanie strzemienia i lonży, a także górny pozwalający na zabezpieczenie wpiętego w linę Basica. Sercem modelu pozostaje bardzo skuteczny język blokujący ze stali nierdzewnej odpornej na korozję. Krzywkę wyposażono w ukośne zęby oraz specjalną szczelinę odprowadzającą zabrudzenia. Dzięki temu możemy wykorzystywać przyrząd w trudnym środowisku gdzie liny są zabłocone, mokre lub zalodzone.

Basic został pomyślany przede wszystkim do skutecznego podchodzenia w ciasnych przestrzeniach. Nie ogranicza to jednak funkcjonalności przyrządu: z powodzeniem użyjemy go także przy konstruowaniu odciągów czy układów do wyciągania ładunków.

Średnice liny: od 8 do 11 mm

Certyfikaty: CE EN 567, CE EN 12 841 typ B

Waga: 90 g

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia, prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: aluminium, stal nierdzewna

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij