Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd zaciskowy małpa AS16 Edelweiss

Producent: Edelweiss
  • 239,99 zł 189,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd zaciskowy małpa AS16 Edelweiss

Edelweiss

AS16 marki Edelweiss to ergonomiczny przyrząd zaciskowy. Pod względem działania AS16 to klasyczna „małpa”, unowocześniona jednak o kilka ciekawych patentów i rozwiązań. Praktyczny powiększony korpus uzupełniono o wygodne, gumowe obicie oraz niską, wynoszącą 240 g, wagę urządzenia. Obsługuje zakres lin o średnicach od 8 mm do 13 mm.

Powiększenie oraz wygięcie głównego uchwytu nie tylko pozwala na bezproblemowe złapanie małpy w rękawiczkach, ale i na korzystanie z niej przy użyciu obu dłoni jednocześnie. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa możliwości użycia przyrządu.

W przeciwieństwie do klasycznych konstrukcji tego typu, AS16 pozwala na instalację do dwóch karabinków w dolnym punkcie.
Zacisk oraz jego uchwyt zostały wykonane z wysokiej jakości stopu stali nierdzewnej, dla zapewnienia jak najlepszej odporności na czynniki zewnętrzne. Sam kształt ząbków zapewnia dobre „chwytanie” liny, przy jednoczesnym poszanowaniu dla jej struktury oraz włókien.

Każdy z produktów Edelweissa posiada indywidualny numer seryjny oraz dokładną datę produkcji (miesiąc i rok). Dzięki takiemu rozwiązaniu coroczna rewizja takiego produktu jest znacznie łatwiejsza. Dodatkowo, wszystkie produkty metalowe autorstwa Edelweissa posiadają nieograniczoną datę ważności – innymi słowy, tak długo, jak zachowują pełną użyteczność oraz da się odczytać ich oznaczenia, mogą być używane w czasie prac na wysokości.

Produkt spełnia wszystkie aktualne założenia norm EN 567 (liny 8 mm – 13 mm) oraz EN 12841 B (liny 10 mm – 13 mm). O odpowiednie parametry produkcji dba wdrożony przez producenta system zarządzania jakością ISO 9001. Edelweiss jest również członkiem komisji ds. bezpieczeństwa UIAA oraz właścicielem wielu patentów z dziedziny bezpieczeństwa wspinaczki oraz prac na wysokości.

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, plastik
Waga: 240 g
Długość: 235 mm
Szerokość: 110 mm
Certyfikacja: EN 567: 8-13mm EN 12841-B: 10-13mm

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij