Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd zaciskowy Ropeman 1 Wild Country pomarańczowy

Producent: Wild Country
  • 199,00 zł 159,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd zaciskowy Ropeman 1 Wild Country pomarańczowy

Wild Country

Ropeman 1 firmy Wild Country to lekki i wygodny w użytkowaniu przyrząd zaciskowy. Ropeman 1 doskonale sprawdzi się podczas podchodzenia po linie, jako zastępstwo dla węzłów takich jak bloker czy prusik oraz podczas budowy systemów do wyciągania ładunków. Przyrząd idealnie spisze się podczas okazjonalnej wspinaczki wielkościanowej przyspieszając operacje sprzętowe, będzie także świetnym partnerem podczas eksploracji jaskiń.

Ropeman 1 działa na podobnej zasadzie jak Shunt firmy Petzl, umożliwia on jednak współdziałanie nie tylko z linami ale również z taśmami, co sprawia, że jest bardziej funkcjonalny. Montowany pod przyrządem zjazdowym zastępuje węzły zaciskowe, a umieszczony powyżej piersi może pełnić rolę zastępczą dla przyrządu typu Croll bądź Basic. Korpus Ropemana 1 został wykonany z odpornych na uszkodzenia i zużycie stopów lekkich, a jego krzywka została wyprofilowana w taki sposób aby skutecznie uniemożliwiać przesuwanie się liny jednocześnie nie uszkadzając jej oplotu. Ruchome okładziny znacznie ułatwiają montaż przyrządu na linie, a stalowe cięgło umożliwia wygodne odblokowanie krzywki. Ropeman 1 działa zarówno na linach pojedynczych, połówkowych jak i bliźniaczych, należy jednak pamiętać, że jeden przyrząd jest przeznaczony dla jednej żyły. Niezastąpiony podczas awaryjnych czynności autoratowniczych oraz wyciągania ładunków. Możliwości wykorzystania tego małego przyrządu ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Wytrzymałość: 15kN
Zakres lin: 10-13mm
Waga: 62g
EN 567

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia

Materiał: aluminium, stal

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij