Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd zaciskowy Turbohand CAMP prawy

Producent: Camp
  • 349,90 zł 299,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd zaciskowy Turbohand CAMP prawy

Camp

Turbo Hand firmy CAMP to zupełnie nowy przyrząd zaciskowy o nowatorskim profilu. Turbo Hand doskonale sprawdzi się do podchodzenia po linie podczas prac na wysokości, prac z zakresu technik dostępu linowego, w arborystyce, podczas eksploracji jaskiń, we wspinaczce wielkościanowej i ratownictwie. Przyrząd w wersji dla użytkowników praworęcznych.

Korpus przyrządu Turbo Hand został wykonany z najwyższej jakości stopów lekkich. Dzięki temu cechuje go niewielka waga i duża wytrzymałość. Profil przyrządu sprawia, że jest bardzo poręczny i ergonomiczny. Zamknięty obwód ułatwia prawidłowe ułożenie liny i zapobiega zahaczaniu o elementy ekwipunku bądź fragmenty konstrukcji.

Turbo Hand jest intuicyjny w użytkowaniu. Starannie profilowana rękojeść została wyposażona w chwyt z tworzywa sztucznego, który doskonale sprawdza się podczas pracy w rękawiczkach, a także przy manipulowaniu za pomocą brudnych bądź mokrych dłoni.
Język z krzywką został osłonięty specjalnym elementem z tworzywa sztucznego, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko przypadkowego wypięcia przyrządu. Starannie profilowane “zęby” pozwalają na skuteczną pracę i podchodzenie bez utraty wysokości, także w przypadku brudnych, zalodzonych lub pokrytych błotem lin.

Prawidłowo użytkowany przyrząd nie ma tendencji do uszkadzania oplotu, a niewielka rolka pomaga we właściwym ustawieniu liny podczas manewrów. W dolnej części korpusu znajdziemy dwa otwory, dzięki którym wepniemy lonżę oraz strzemię.

Turbo Hand zaprojektowano pod kątem posługiwania się zarówno jedną, jak i obojgiem dłoni. Górna część korpusu umożliwia na objęcie przyrządu, co doskonale poprawia wydajność w trakcie podchodzenia we współpracy z urządzeniami zaciskowymi piersiowymi i kostkowymi. Również u góry umieszczono otwór umożliwiający zabezpieczenie małpy za pomocą karabinka (pozycja odpoczynkowa, robocza, trawersy, układy do wyciągania ładunków).

Turbo Hand można wpinać w luźną lub napiętą linę, w dowolnym jej miejcu. Konstrukcja krzywki umożliwia ustawienie jej w trzech pozycjach: zamkniętej (do podchodzenia), uchylonej (do awaryjnego schodzenia), a także otwartej i zaczepionej o specjalny trzpień (wpinanie-wypinanie). Wszystkie powyższe manipulacje bez trudu wykonamy kciukiem jednej dłoni. Turbo Hand pozwala na pracę z linami o średnicy od 8 do 13 mm.

Turbo Hand CAMP to urządzenie wszechstronne. Możemy go wykorzystać standardowo, do podchodzenia po linie (zarówno z przyrządami piersiowymi, kostkowymi, jak i zjazdowymi), a także do budowy układów do wyciągania ładunków, w akcjach ratowniczych i różnego typu układach linowych wymagających napinania.

Turbo Hand jest dostępny w wersji prawej, lewej, a także uniwersalnej, możliwej do wykorzystania zarówno przez użytkowników prawo lub leworęcznych.

Średnice liny: od 8 do 13mm
Waga: 185 g
Certyfikaty: EN 12841/B EN569

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia, prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij