Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Lory Skylotec

Producent: Skylotec
  • 599,99 zł 499,90 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 499,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Lory Skylotec

Skylotec

Lory marki Skylotec to sprawdzony i niezawodny półautomatyczny przyrząd asekuracyjny przeznaczony zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących. Wyposażono go w mechanizm blokujący, który samoczynnie blokuje się w momencie szarpnięcia, a jego odblokowywanie odbywa się za pomocą odchylanej rączki umieszczonej z lewej strony przyrządu.

Dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji przyrząd Lory zapewnia pełną kontrolę liny. Za podawanie luzu odpowiedzialna jest duża i łatwa w manipulacji rączka o profilowanym kształcie. Z jej obsługą poradzą sobie nawet początkujący wspinacze.

Lory wyposażony został w intuicyjnie działającą funkcję antypaniczną. Uaktywnia się ona w sytuacji, gdy użytkownik zbyt mocno pociągnie dźwignię opuszczającą, zabezpieczając go tym samym przed ryzykiem niekontrolowanego zjazdu. W celu odblokowania przyrządu wystarczy zwolnić rączkę do pozycji wyjściowej i rozpocząć od nowa procedurę opuszczania.

Przyrząd pracuje z linami o średnicach od 8.9 do 11 mm, obsługując przy tym maksymalne obciążenia do 180 kg.

Każdy z produktów Skylotec posiada indywidualny numer seryjny oraz dokładną datę produkcji (miesiąc i rok). Dzięki takiemu rozwiązaniu coroczna rewizja takiego produktu jest znacznie łatwiejsza. Dodatkowo, wszystkie produkty metalowe autorstwa Skylotec posiadają 30-letni okres dopuszczenia, liczony od daty produkcji. Należy przy tym oczywiście pamiętać o regularnej kontroli wzrokowej oraz funkcjonalnej, zgodnie z instrukcją obsługi oraz lokalnymi wymaganiami.

Przyrząd spełnia wszystkie aktualne założenia norm EN 12841-C, EN 15151-1, EN 341-2. O odpowiednie parametry produkcji dba wdrożony przez Skylotec system zarządzania jakością ISO 9001 oraz autorskie rozwiązania. Każda sztuka jest wielokrotnie indywidualnie kontrolowana w czasie całego procesu produkcji, odpowiadając wysokim standardom narzuconym przez producenta. Co więcej, dotyczy to nie tylko fabryk należących do marki, ale też i jej podwykonawców.

Materiał: Aluminium, Stal nierdzewna
Waga: 370 g
Certyfikacja: EN 12841-C:2006, EN 15151-1(TYPE 8), EN 341:2011, EN 358:1999, EN 795-B:2012
Średnica liny: 10-12 mm
Maksymalna waga użytkownika: 225 kg (EN)
Maksymalna wysokość zjazdu: 190 m

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, ratownictwo

Materiał: stal, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij