Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrzad Maestro S Petzl D024AA00

Producent: Petzl
  • 1969,00 zł 1489,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrzad Maestro S Petzl D024AA00

Petzl

Maestro S firmy Petzl to dopracowany przyrząd ratowniczy, umożliwiajacy wyciąganie i opuszczanie poszkodowanego w transporcie pionowym. Maestro S jest konstrukcją łączącą w sobie zalety wydajnego bloczka, z ewakuacyjnym przyrządem zjazdowym. System sprawdzi się użytkowany zarówno przez straż pożarną i formacje ratownicze, a także używany przez arborystów oraz techników linowych do transportu ładunków.

Maestro S został wykonany z wysokiej jakości stopów lekkich i zaopatrzony w czytelne piktogramy ułatwiające poprawne użytkowanie. Przyrząd z założenia jest przeznaczony do transportu pionowego podczas akcji z zakresu ratownictwa technicznego i może być stosowany pojedynczo, podwójnie lub do autoasekuracji. Wszechstronność w użytkowaniu ułatwiają dobrze rozlokowane punkty wpinania (w tym dolny upraszczający konstruowanie układów do wyciągania), a także detale pozwalające na większą wygodę w manipulacjach (otwór umożliwiający zaopatrzenie rączki w linkę dystansującą, czy specjalny zintegrowany hamulec pozwalający na wytworzenie dodatkowego tarcia). Te wszystkie przymioty sprawiają, że Maestro S stanowi świetne rozwiązanie zarówno w przypadku prowadzenia akcji ratowniczych, jak i transportu ładunków.

Maestro S jest przyrządem niezwykle przyjaznym użytkownikowi. Uwagę przykuwa rękojeść z systemem AUTO-LOCK, zapewniającym natychmiastową blokadę bez konieczności dodatkowych manipulacji. Dzięki niej możliwe jest także łatwe i płynne przechodzenie między wyciąganiem i opuszczaniem poszkodowanego lub ładunku. Ruchoma rolka o dużej średnicy pełniąca rolę bloczka, została zamontowana na szczelnym łożysku kulkowym. Konstrukcja ta zapewnia bardzo dużą wydajność, pozytywnie wpływającą na szybkość i wygodę realizacji zadań związanych z operowaniem dużymi ciężarami. Przyrząd jest kompatybilny z linami o średnicy między 10,5 i 11,5 mm i pozwala na manipulacje ciężarami do 250 kg.

Waga: 1100 g

Średnica liny min.:10,5 mm

Średnica liny maks.:12,5 mm

Typ bloczka: rolka ze skosami, na łożysku kulkowym

Maksymalny ciężar roboczy: 250 kg (więcej informacji w instrukcji obsługi oraz w poradach technicznych na stronie www.petzl.com)

Obciążenie niszczące: 18 kN x 2 = 26 kN

Wydajność: 95%

Certyfikaty: CE EN 341 typ 2 klasa A, CE EN 12841 typ C, NFPA 1983 Technical Use, EAC

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, poliamid

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij