Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd zjazdowy Spark Tactical Skylotec

Producent: Skylotec
  • 1339,99 zł 1179,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd zjazdowy Spark Tactical Skylotec

Skylotec

Spark to innowacyjny przyrząd zjazdowy, bazujący na modelu Sirius. Jego wszechstronny charakter, praktyczność oraz trwałe materiały zyskały mu liczną grupę zadowolonych użytkowników, którzy nie wyobrażają już sobie pracy bez niego. Urządzenie łączy najciekawsze rozwiązania na rynku z atrakcyjnym designem oraz kompaktowymi wymiarami. Sprawdzi się zarówno w typowym dostępie linowym, ratownictwie czy arborystyce.

Od klasycznego Sparka, odmiana Tactical różni się kolorystyką – całość wykonano w ciemnych, maskujących barwach umożliwiających operowanie przyrządem przez służby specjalne. Wersja Tactical posiada również dodatkową certyfikację ANSI oraz jest uwzględniona na liście kodów NSN, identyfikujących produkty dopuszczone do użycia przez wojska NATO.

W przeciwieństwie do modelu Sirius, Spark nie posiada blokady antypanicznej. Dzięki temu zaawansowani użytkownicy czy ratownicy mogą zjeżdżać jeszcze szybciej, płynniej oraz precyzyjniej.

Oczko umieszczone na szczycie Sparka zdecydowanie odróżnia go od konkurentów. Ta – wydawałoby się – mała zmiana pozwala chociażby na użycie przyrządu w zaawansowanych systemach wielobloczkowych. Umożliwia również bardziej złożone aplikacje ratownicze czy ewakuacyjne.

Spark może być używany w czasie sytuacji ratowniczych, obsługując maksymalne obciążenie do 250 kg. Jednak nie tylko dopuszczalna masa będzie pomocna w awaryjnych momentach – o jak najszybsze i najbezpieczniejsze opuszczenie poszkodowanego zadba także rączka odblokowująca, na czubku której umieszczono oczko do przewiązania repa. Jego instalacja, w połączeniu z wpięciem karabinka do górnego punktu, pozwala na obsługę przyrządu zdalnie, z ziemi czy zlokalizowanej niżej platformy.

Szeroki zakres obsługiwanych lin od 10 mm do 12 mm.

Wyjątkowo kompaktowe wymiary.

Wykonany w całości z metalu.

Pełna certyfikacja przemysłowa EN 341, EN 12841, EN 15151 oraz ANSI Z353

Waga: 510 g

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, ratownictwo

Materiał: stal

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij