Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Filtr do wody Vario Katadyn

Producent: Katadyn
  • 564,00 zł 489,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Filtr do wody Vario Katadyn

Katadyn

Katadyn Vario to zaawansowany filtr do wody, pozwalający na pozyskiwanie zdatnej do picia wody z dowolnego źródła, rzeki i innych zbiorników wodnych, które spotkasz podczas spędzania czasu na łonie natury. Dzięki przemyślanej konstrukcji model jest prosty w obsłudze i umożliwia błyskawiczną filtrację wody pobieranej bezpośrednio z wodopoju. Vario to akcesorium, dzięki któremu nie musimy dźwigać ze sobą ciężkich butli wypełnionych wodą, gorączkowo szukać sklepu lub ryzykować wypiciem zanieszyszczonej wody.

Wszelkiego rodzaju aktywności outdoorowe wymagają stałego dostępu do wody pitnej, niezbędnej do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Pozyskanie takiej wody na terenie ubogim w krystalicznie czyste źródła, studnie czy schroniska, bywa poważnym problemem i nie zawsze udaje się go rozwiązać w sposób skuteczny i bezpieczny. Noszenie w plecaku dużych ilości wody także nie jest idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza podczas intensywnych trekkingów.
Szwajcarska firma Katadyn wychodząc naprzeciw tym potrzebom, od lat oferuje nowoczesne filtry umożliwiające skuteczne uzdatnianie wody w każdych warunkach.

Konstrukcja modelu Vario oparta została na trzech rodzajach filtrów pozwalających na uzyskanie jak najczystszej i pozbawionej nieprzyjemnego zapachu i smaku wody. Filtr ceramiczny (pory o średnicy 0,2 μm) z możliwością wyczyszczenia, chroni przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i osadami, filtr z włókna szklanego (pory o średnicy 0,3 μm) eliminuje zanieczyszczenia mikrobiologiczne takie jak bakterie i pierwotniaki, zaś wymienny wkład z węglem aktywowanym obok funkcji czyszczącej, poprawia także smak oraz zapach wody.

Filtrowanie wody odbywa się za pomocą pompki oraz dwóch wężyków – pobierającego wodę oraz wlewającego do butelki. Możliwe jest również wkręcenie Vario bezpośrednio do niektórych typów butelek z szerokim wlewem.
Filtr Katadyn Vario może pracować w dwóch trybach. Longer Life przepuszcza mętną wodę przez element ceramiczny i pozwala na filtrowanie wody w tempie 1 litra na minutę. Dużo szybszy tryb Faster Flow umożliwia dwa razy szybszą pracę, jednak z pominięciem ceramiki oraz zmniejszając żywotność filtrów.

Filtr Vario marki Katadyn to zaawansowany model, który podoła efektywnemu uzdatnieniu wody z niemal każdego zbiornika. Jego walory docenimy podczas pieszych i rowerowych wycieczek w nieznane, bushcraftowych i survivalowych obozów dla najwytrwalszych, a także podróży w egzotyczne zakątki świata.

Cechy filtra do wody Vario Katadyn:
-dwutłokowa konstrukcja z pompką
-dwa wężyki – do pobierania i wlewania wody
-trzy rodzaje filtrów: ceramiczny, z włókna szklanego oraz węglowy
-praca w dwóch trybach – Longer Life i Faster Flow
-filtrowanie wody w tempie do 2 l/min.
-możliwość wkręcenia filtra bezpośrednio do niektórych typów butelek
-usuwa bakterie, pierwotniaki , cysty, glony, zarodniki, osady oraz wirusy związane związane z cząstkami o średnicy powyżej 0,2 μm
-poprawia smak i zapach wody

Specyfikacja techniczna:

Wydajność: * 2 l/min (Faster Flow), 1 l/min (Longer Life)*
Żywotność: do 2000 l (w zależności od jakości wody)
Wymiary: 7,5 × 18,5 cm
Waga: 460 g

Parametry

Zastosowanie: trekking, biwak

Materiał: tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij