Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Tabletki do uzdatniania wody pitnej Javel Aqua 20 szt.

Producent: Javel
  • 19,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Tabletki do uzdatniania wody pitnej Javel Aqua 20 szt.

Javel

Javel Aqua to rozpuszczalne tabletki do uzdatniania i dezynfekcji wody. Pozwalają przygotować wodę nieznanego lub wątpliwego pochodzenia do bezpiecznego spożycia lub przygotowania posiłku.

Javel Aqua to produkt przeznaczony dla miłośników survivalu, outdooru i bushcraftu, ale może okazać się niezbędny w sytuacjach kryzysowych takich jak klęski żywiołowe, wojny czy kataklizmy.

Każda z 8,5 g tabletek uwalnia 5mg wolnego chloru w 1 litrze wody i zawiera 8,5mg NaDCC. Tabletki dezynfekujące wodę zabijają mikroorganizmy zawarte w wodzie powodujące zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Jako produkt o bardzo wysokiej efektywności biobójczej eliminują mikroorganizmy zawarte w wodzie powodujące zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Produkt ten określony jest wg norm europejskich EN (12931,12933) jako substancja chemiczna do puryfikacji wody pitnej w wypadkach zagrożenia epidemiologicznego (cholera, tyfus, czerwonka, zaburzenia jelitowe), substancja aktywna NaDCC polecana jest przez WHO w „Wytycznych dotyczących jakości wody pitnej”.

Woda silnie zanieczyszczona, mętna (powyżej 20 NTU) wymaga uprzedniej filtracji przez warstwę tkaniny, waty lub ligniny przed dokonaniem puryfikacji lub z braku możliwości filtracji – zwiększonej dawki substancji dezynfekcyjnej i dłuższego czasu działania. W przypadku podejrzenia występowania w wodzie ameby (Entameba histolytica) należy zwiększyć dawkę dwukrotnie oraz wydłużyć czas działania tabletek do 60 minut – tylko w przypadku, gdy niemożliwe jest przegotowanie wody.

Sposób użycia: wrzucić jedną tabletkę do 1 litra wody, odczekać 30 minut. W przypadku mętnej wody, przefiltrować wodę przez kawałek materiału, ligninę lub watę.

Opakowanie zawiera 20 tabletek (1 tabletka na 1 litr wody) o bardzo długim terminie przydatności.

Normy: EN 12931, EN 12933

Parametry

Zastosowanie: trekking, wspinaczka, turystyka zimowa, speleologia

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij