Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Kompas Expedition Silva S

Producent: Silva
  • 339,00 zł 299,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Kompas Expedition Silva S

Silva

Expedition S marki Silva to kompas przeznaczony dla doświadczonych użytkowników i profesjonalistów. Silva Expedition to najlepszy wybór, jeśli potrzebujesz kompasu płytkowego z wieloma funkcjami, takimi jak karta nachylenia, smycz ze skalą i lusterko ze szczerbinką.

Expedition S to tradycyjny kompas płytkowy z zaawansowanymi funkcjami. Model posiada podziałki w skali 1:25 000, 1:50 000 oraz w milimetrach i calach, dzięki którym wyznaczymy współrzędne GPS na mapie. Kapsuła kompasu wyposażona została w skalę deklinacji oraz pokryta została elementami z gumy Dryflex, zapewniającymi pewny chwyt i ułatwiającymi obsługę kompasu. Silikonowe nóżki umożliwiają precyzyjną pracę z mapami, z kolei odczepiana smycz z podziałka pozwala w prosty sposób obliczyć długość trasy na mapie. Dla wygodniejszego korzystania, Expedition S zaopatrzono w soczewkę powiększającą, luminescencyjne oznaczenia oraz kontrastową grafikę.

Expedition S zaopatrzono w lusterko, które pozwala jednocześnie oglądać tarczę kompasu i tło. Fakt, że tarcza kompasu jest widoczna w tym samym czasie, gdy ustawiony jest punkt odniesienia, sprawia, że kompasy lustrzane są bardziej pożądane do dokładnego wyznaczania namiarów. Kompas z celownikiem lustrzanym najlepiej sprawdza się na otwartym terenie, gdzie musisz określić kierunek na duże odległości.

Do kompasu Expedition S dołączona została karta ułatwiająca ocenę nachylenia stoku. Doskonale nadaje się zarówno do wykrywania ryzyka lawinowego, jak i określania stopnia trudności podróży.

Cechy kompasu Expedition S Silva:

-podziałki w skali 1:25 000, 1:50 000 oraz w milimetrach i calach, ułatwiające wyznaczenie współrzędnych GPS na mapie
-lusterko ze szczerbinką
-wbudowany stały regulator deklinacji magnetycznej
-obrotowa obudowa – do użytku z SILVA 1-2-3 System®
-guma Dryflex na kapsule poprawiająca chwytność
-soczewka powiększająca do precyzyjnej pracy z mapami
-silikonowe nóżki stabilizujące i zwiększające precyzję pracy z mapą
-znakowania luminescencyjne umożliwiające nawigację w nocy.
-karta nachylenia ułatwiająca określenie ryzyka lawinowego, wzniesienia i dodatkowej odległości
-odpinana smycz do pomiaru odległości ze skalą do mierzenia większych odległości.

Waga: 86 g
Wymiary: 108 × 64 × 20 mm

Parametry

Zastosowanie: trekking, turystyka zimowa, akcesorium, biwak

Materiał: tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij