LePirate LATOK BLACK/GREY CAT. 4 POL to techniczne okulary wysokogórskie stworzone z myślą o szybkim i lekkim poruszaniu się w wymagającym terenie. Konstrukcja inspirowana speedalpinizmem sprawdzi się podczas alpinizmu, skitouringu, biegania górskiego oraz trekkingu na dużych wysokościach.
Model wyposażono w soczewki Onsight Spectron 4 Polarized, które zapewniają najwyższy stopień przyciemnienia oraz pełną ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Soczewki zatrzymują około 94% światła widzialnego, dzięki czemu skutecznie chronią oczy w bardzo intensywnym nasłonecznieniu, szczególnie na śniegu, lodzie i dużych wysokościach.
Zastosowany filtr polaryzacyjny ogranicza refleksy świetlne powstające wskutek odbicia promieni od śniegu, lodu i wody. Poprawia to komfort widzenia, zwiększa czytelność szczegółów terenu oraz pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu podczas długotrwałego przebywania w jasnym otoczeniu.
Oprawki wykonano z lekkiego i wytrzymałego Grilamidu. Materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością mechaniczną, elastycznością oraz niewielką masą, dlatego dobrze sprawdza się w technicznych okularach sportowych przeznaczonych do intensywnego użytkowania.
Dopasowany kształt oprawki zapewnia stabilne ułożenie podczas dynamicznego ruchu i jednocześnie nie ogranicza pola widzenia. Wyprofilowane zauszniki zwiększają wygodę podczas dłuższego użytkowania, również w połączeniu z kaskiem.
Zdejmowane panele boczne chronią oczy przed światłem wpadającym z boków, a także przed wiatrem i nawiewanym śniegiem. W razie zmiany warunków można je szybko odłączyć. W zestawie znajdują się również dodatkowe osłony boczne.
Do kompletu dołączono sznurek zabezpieczający oraz twarde etui, które ułatwiają bezpieczne przechowywanie i transport okularów.
Soczewki kategorii 4: Zapewniają najwyższy poziom przyciemnienia do użytkowania w bardzo silnym nasłonecznieniu.
Polaryzacja: Ogranicza odblaski odbijające się od śniegu, lodu i wody.
Redukcja światła widzialnego: Soczewki zatrzymują około 94% światła.
Pełna ochrona UV: Chronią przed promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC.
Soczewki z poliwęglanu: Łączą niewielką masę z wysoką odpornością mechaniczną.
Oprawki z Grilamidu: Są lekkie, wytrzymałe i elastyczne.
Zdejmowane osłony boczne: Ograniczają dostęp światła, wiatru i śniegu z boków.
Dodatkowe osłony boczne: Znajdują się w zestawie.
Dopasowana konstrukcja: Zapewnia dobre pole widzenia i stabilność podczas szybkiego poruszania się.
Wygodne zauszniki: Zwiększają komfort podczas długotrwałego użytkowania.
Akcesoria w zestawie: Sznurek zabezpieczający oraz twarde etui ułatwiają transport i przechowywanie.
LePirate LATOK BLACK/GREY CAT. 4 POL to lekkie okulary dla osób aktywnych w bardzo silnie nasłonecznionym środowisku górskim. Polaryzacyjne soczewki kategorii 4, boczne osłony oraz trwała oprawka z Grilamidu zapewniają skuteczną ochronę i wygodę podczas wymagających aktywności.
Soczewki kategorii 4 są przeznaczone do bardzo intensywnego nasłonecznienia. Ze względu na wysoki poziom przyciemnienia okulary nie nadają się do prowadzenia samochodu ani innych pojazdów.