Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Lina dynamiczna Diablo Unicorne 9,8mm Beal 60m czerwona

Producent: Beal
  • 1004,99 zł 739,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Lina dynamiczna Diablo Unicorne 9,8mm Beal 60m czerwona

Beal

Po linie Diablo Unicorne 10.2 mm, BEAL opracował dla bardziej wymagających wspinaczy linę Diablo Unicorne 9.8 mm. Dzięki oplotowi zapewniającemu bardzo płynny ruch w karabinkach lina Diablo Unicorne 9.8 mm jest bardziej skuteczna przy wybieraniu luzu i wpinaniu do karabinków niż klasyczne liny o mniejszej średnicy i ciężarze. Przeznaczona jest dla doświadczonych wspinaczy i uważnych asekurujących, ponieważ jej płynny ruch w karabinkach zmniejsza pewność asekuracji w stosunku do lin o większych średnicach.

BEAL UNICORE to rewolucyjny proces łączący rdzeń i oplot, nieusztywniający liny. Nawet w najgorszych warunkach użytkowania ślizganie oplotu jest zredukowane lub całkowicie wyeliminowane. Uszkodzenie oplotu nie niszczy jego trwałego połączenia z rdzeniem. W tradycyjnej linie przetarcie lub przecięcie oplotu na ostrej krawędzi (ratownictwo, prace wysokościowe) prowadzi do jego rozsunięcia i uniemożliwia pokonanie tak uszkodzonego odcinka. Jeżeli ten problem pojawi się przy końcu liny, oplot może zupełnie się zsunąć, a użytkownik spaść na ziemię. Dzięki procesowi UNICORE oplot nie zsuwa się – co umożliwia użytkownikowi ewakuację odpowiednią techniką.

Technologia BEAL UNICORE stosowana jest w linach dynamicznych wspinaczkowych, linach półstatycznych do pracy na wysokości, linach ratowniczych.

Beal Thermo Fluid to proces stabilizacji oplotu liny wspinaczkowej za pomocą promieni podczerwieni IR (ang. infrared). W rezultacie, uzyskuje się bardziej zwartą i przyjemniejszą w obsłudze linę. Bardziej kompaktowa lina okazuje się wygodniejsza podczas asekuracji, zwijania i wiązania węzłów.

Specyfikacja techniczna liny Diablo Unicorne 9.8 mm:

– Licba włókien oplotu: 32
– Ciężar 1 metra: 61 g
– Siła uderzenia: 8,2 kN
– Liczna odpadnięć: 5
– Ślizganie oplotu: 0 mm
– Wydłużenie podczas pierwszego odpadnięcia: 36 %
– Wydłużenie statyczne: 9,2 %
– Zgodność z normą: EN 892 i UIAA 101
– CE: Tak
– Impregnacja: Brak
– Oznaczenie środka: Tak
– Trwałe połączenie rdzenia i oplotu: Tak
– Materiał oplotu: Poliamid (PA)
– Materiał rdzenia: Poliamid (PA)
Beal Thermo Fluid: Tak
Beal Unicorne: Tak

Parametry

Typ: dynamiczna

Waga na metr: 61 g

Średnica(mm): 9.8

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij