Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Zestaw dla strażaka pętla 150 cm + karabinek Guard HMS Edelweiss

Producent: Alpintech
  • 93,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 89,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Zestaw dla strażaka pętla 150 cm + karabinek Guard HMS Edelweiss

Alpintech

Zestaw złożony z pętli i karabinka stanowi obowiązkowe wyposażenie indywidualne każdego strażaka. Pozwala on na zaimprowizowanie układów ratunkowych do opuszczania osób oraz do podwieszania sprzętu, co może okazać się kwestią zdrowia i życia w sytuacji awaryjnej. Niezbędnik składa się z taśmy zszywanej PAD 16 mm 150 cm firmy Rock Empire i karabinka Guard HMS Edelweiss. Całość bez trudu mieści się w kieszeni.

Taśmę poliamidową cechują idealne parametry do pracy w trudnych warunkach. Jest ona trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie. W przeciwieństwie do tanich pętli poliestrowych, taśmy PAD Rock Empire są plastyczne i przyjazne w operowaniu. Optymalna w działaniach ratunkowych szerokość 16 mm pozwala na łatwe zmieszczenie taśmy w kieszeni lub torbie przy jednoczesnej poręczności, której nie dają cienkie sznurki. Istotnym elementem jest również wytrzymałość na poziomie 22 kN, która pozwala na wykorzystanie pętli podczas znakomitej większości operacji związanych z ratownictwem, asekuracją i transportem.

Karabinek Guard HMS Edelweiss cechuje gruszkowaty kształt, który pozwala na zastosowanie w praktycznie dowolnej sytuacji. Duży prześwit pozwala na łatwe wpinanie w różnego typu układy asekuracyjne, linki strażackie, a także wykorzystanie zatrzaśnika wraz z węzłem “półwyblinka” dającym możliwość zjazdów, opuszczania i asekuracji. Zakręcany zamek stanowi najwygodniejsze rozwiązanie, które sprawdza się także podczas pracy w rękawicach pożarniczych. Ramię karabinka pozbawiono ząbka, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko jego przypadkowego zahaczania o elementy ubrania ochronnego, ekwipunku i systemów asekuracyjnych.

Zestaw złożony z pętli PAD 16 mm 150 cm Rock Empire i karabinka Guard HMS Edelweiss umożliwia zastosowanie w różnego rodzaju sytuacjach. Możemy go wykorzystać jako prowizoryczną lonżę sprzętową, na przykład do przenoszenia zawieszonej przez ramię pilarki podczas podchodzenia po drabinie, przenoszenia butli z powietrzem, transportu halliganów i toporów, jako stopień do wejścia na mur lub płot czy podczas opuszczania pompy pływającej z dachu pożarniczego wozu bojowego.
Zestaw dla strażaka sprawdzi się podczas budowy linii gaśniczej: wciągania po elewacji, podwieszania i jako pomoc dla prądownika (pożary lasów).
W wypadkach drogowych zabezpieczy odciętą i odgiętą karoserię samochodu umożliwiając ewakuację ofiar.

Pętla i karabinek będą niezwykle użyteczne podczas szturmowania strefy objętej pożarem, podczas pierwszego otwarcia drzwi: umożliwi zabezpieczenie skrzydła przed zamknięciem, zabezpieczy przed przewróceniem drabinę przystawną, w sytuacji awaryjnej posłuży jako zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości.

Zestaw pętla PAD 150 cm Rock Empire + karabinek Guard HMS Edelweiss stanowi świetne uzupełnienie podczas akcji związanych z ewakuacją poszkodowanych bądź rannego członka ekipy ratunkowej dając możliwość opuszczania „Drabinowym Ruchomym Bloczkiem”, podczas ewakuacji interwencyjnej z wysokości, wyciągania nieprzytomnego strażaka ze strefy zagrożenia, wykorzystany w formie “siodełka” do przenoszenia lekko rannej osoby czy wyciągania ze studni bądź sztolni w ciężkich warunkach.
Z pętli oraz karabinka można wykonać także improwizowaną uprząż biodrową.

Zestaw dla strażaka

Taśma PAD 16 mm 150 cm Rock Empire

Szerokość: 16 mm
Długość: 150 cm
Materiał: poliamid
Wytrzymałość: 22 kN
Certyfikaty: CE 1019, EN 566

Karabinek Guard HMS Edelweiss

Waga: 86g
Wytrzymałość: 24/8/8kN
Wymiary: 120 × 76mm
Certyfikacja: CE 0120, EN 12275:2013, EN 362:2004/B, UIAA

Parametry

Zastosowanie: ratownictwo

Materiał: aluminium, poliamid

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij