Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Rolka ACLES DX Climbing Technology pomarańczowa

Producent: Climbing Technology
  • 249,00 zł 229,00 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 219,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Rolka ACLES DX Climbing Technology pomarańczowa

Climbing Technology

Acles DX firmy Climbing Technology to funkcjonalny przyrząd zjazdowy w formie popularnej rolki. Acles DX świetnie sprawdza się we współpracy z pojedynczymi linami statycznymi i dynamicznymi o średnicy od 9 do 12 mm. Rolkę docenią przede wszystkim eksploratorzy jaskiń, a także operatorzy parków linowych.

Acles DX została wykonana z odpornych na zużycie stopów lekkich. Ruchome okładki umożliwiają łatwe wpinanie przyrządu w linę, a liczne piktogramy upraszczają znacznie całą operację. Szybkość zjazdu możemy kontrolować za pomocą zmiany siły uchwytu na linie wychodzącej z przyrządu. Istnieje również możliwość bezpośredniego wpięcia dodatkowego karabinka pełniącego funkcję hamulca. Dzięki niemu uzyskamy perfekcyjną kontrolę przesuwu liny, a także możliwość zablokowania przyrządu w zależności od intencji. Dodatkowy punkt wpinania zaprojektowano przy tym w taki sposób aby karabinki wzajemnie się nie klinowały. Po przerwaniu zjazdu i pozostając w zwisie, należy pamiętać o zabezpieczeniu przyrządu węzłem flagowym (jego znajomość jest niezbędna do bezpiecznego użytkowania Acles DX). Rolka nie posiada żadnych elementów z ząbkami, dzięki czemu jej stosowanie nie wypływa negatywnie na żywotność naszego ekwipunku. Trwałość Acles DX jest zresztą również podwyższona: elementy trące możemy ustawiać w 4 różnych pozycjach co radykalnie minimalizuje ich zużywanie.

Jedną z ruchomych okładek zaopatrzono w specjalną, automatyczną zapadkę. Dzięki temu możemy wypinać rolkę z liny, nie wypinając przyrządu z uprzęży. W taki sposób zminimalizowano ryzyko utraty Acles DX w wyniku upadku. Konstrukcja rolki pozwala na ewentualne wykorzystanie jej podczas podchodzenia do góry we współpracy z płanietą. Płynna praca liny jest w takich przypadkach znacznym ułatwieniem.

Dzięki tym wszystkim detalom, Acles DX Climbing Technology ma powszechną opinię najbardziej dopracowanej rolki na rynku polskim i stanowi świetne narzędzie do wykonywania zjazdów podczas prowadzenia eksploracji w ciasnych przestrzeniach.

Waga: 252 g

Długość: 198 mm

Średnice obsługiwanej liny: 9 – 12 mm

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia, ratownictwo

Materiał: aluminium

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij