Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Plecak transportowy Rope&Rescue Bag RGS-4 Ridge Gear

Producent: Ridge Gear Unitex
  • 329,00 zł 265,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Plecak transportowy Rope&Rescue Bag RGS-4 Ridge Gear

Ridge Gear Unitex

Rope&Rescue RGS-4 firmy Rigde Gear to wytrzymały plecak zaprojektowany do transportu ekwipunku podczas prac na wysokości, prac z zakresu technik dostępu linowego, akcji ratowniczych oraz akcji jaskiniowych. Rope&Rescue RGS-4 oprócz pancernej konstrukcji, oferuje także smukły kształt i prostą konstrukcję, które pozwalają na wygodną organizację ekwipunku. Plecak docenią wspinacze jaskiniowi, technicy dostępu linowego, arboryści i ratownicy.

Rope&Rescue RGS-4 został wykonany w całości z grubego tworzywa PVC. W związku z tym jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia, rozdarcia, a także trudne warunki pogodowe. Trwałe połączenie dna i ścian bocznych dodatkowo wzmacnia konstrukcję worka. Dostęp do wnętrza jest możliwy od góry, poprzez długi, zwijany komin zapinany na szybkie klamry. Dzięki temu w zależności od ilości sprzętu, możemy go wygodnie kompresować, jednocześnie bardzo skutecznie zabezpieczając przenoszony ekwipunek.

Rope&Rescue RGS-4 został zaopatrzony w kilka użytecznych detali, które choć proste, znacząco wpływają na funkcjonalność. We wnętrzu znajdziemy specjalną pętlę, dzięki której możemy zabezpieczyć koniec liny bądź wygodnie podwiesić worek na stanowisku. Na uwagę zasługuje rolowana klapa górna dzięki której zgodnie z intencją zwiększymy lub zmniejszymy pojemność, zachowując zwartość konstrukcji. Na panelu głównym zlokalizowano dużą, zapinaną na rzepy kieszeń z transparentnego tworzywa. Możemy w niej zdeponować niewielkie elementy ekwipunku, dokumenty bądź tabliczkę personalizującą. To ostatnie szczególnie dobrze sprawdzi się w działaniach ratowniczych i podczas skomplikowanych akcji jaskiniowych, wymagających precyzyjnego opisania poszczególnych elementów sprzętu do użytku zbiorowego. Najważniejszymi zaletami worka pozostają jednak jego kształt i właściwości związane z odpornością na czynniki pogodowe. Dzięki temu może od być używany w praktycznie dowolnym środowisku, pozwalając na skuteczny transport lin i ekwipunku.

Rope&Rescue RGS-4 został wyposażony w proste i lekkie, regulowane szelki wykonane z taśmy poliamidowej. Dzięki nim możemy z powodzeniem przenosić worek nawet na dłuższych dystansach. Jedno z ramion zaopatrzono w szybką klamrę, która umożliwia błyskawiczne zrzucenie plecaka, jeśli zajdzie po temu potrzeba. Uwagę przykuwa wygodny, gumowy uchwyt w górnej części pleców. Możemy go wykorzystać do noszenia worka na krótkich dystansach bądź holowania go za pomocą liny. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia transport ekwipunku w ciasnych przestrzeniach takich jak jaskinie czy szachty komunikacyjne.

Wymiary: 950 × 320 × 210mm

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia, prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij