Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Czekan wspinaczkowy Quark Petzl łopatka

Producent: Petzl
  • 1225,00 zł 929,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 829,99
  • Na zamówienie

    Sklep stacjonarny: Brak
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Czekan wspinaczkowy Quark Petzl łopatka

Petzl

Quark firmy Petzl w nowej odsłonie! Quark to czekan techniczny przeznaczony do uprawiania alpinizmu, wspinaczki zimowej, a także wspinaczki w lodzie. Nowa wersja została oparta o przeprojektowane stylisko oraz odświeżoną rękojeść. Dzięki temu ten klasyczny czekan będzie jeszcze bardziej użytecznym narzędziem do działalności w terenie mikstowym i lodowym.

Quark Petzl jest bardzo uniwersalnym modelem. Hydroformowane stylisko zostało wyprofilowane w taki sposób aby doskonale radzić sobie zarówno w zmrożonych trawkach, śniegu, skale oraz lodzie. Pozwala ono na efektywną wspinaczkę w pionach, a także wygodne poruszanie się w stromym terenie podczas podchodzenia i schodzenia. Stalowy grot kończący stylisko okazuje się bardzo użyteczny zarówno do podpierania, jak również jako miejsce do wpięcia lonży zapobiegających utracie czekanów. Quark wyróżnia się powlekaną włóknem szklanym, zaawansowaną technicznie rękojeścią. Izoluje ona użytkownika od zimna, a dzięki wspornikom Griprest i Trigrest pozwala na efektywny i wygodny chwyt w trudnych technicznie miejscach. Modułowa konstrukcja czekana pozwala na idealne dopasowanie jego charakteru do aktualnie podejmowanego wyzwania. Wysokość wspornika Griprest możemy wygodnie regulować bez użycia narzędzi, a wspornik Trigrest w razie potrzeby możemy złożyć, tak aby nie przeszkadzał w penetracji śniegu podczas schodzenia w stromym terenie i poruszania się na eksponowanych trawersach..

Nowy Quark został zaopatrzony standardowo w ostrze ICE. Jego zwężający się na końcu profil powoduje, że stanowi ono wszechstronne narzędzie zapewniające skuteczność czekana zarówno w terenie lodowym, śnieżnym, jak i mieszanym. Quark jest kompatybilny ze specjalnymi wyważaczami, a także akcesoriami takimi jak PUR’ICE czy mini młotek.

Zarówno ostrze jak i stylisko czekana stwarza możliwość zakładania awaryjnych stanowisk asekuracyjnych.

Certyfikaty: CE, UIAA
Materiał: aluminium, stal, plastik wzmocniony włóknem szklanym
Waga: 550 g
Długość: 50 cm

Parametry

Typ: stylisko T

Zastosowanie: wspinaczka

Materiał: aluminium, stal, tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij