Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Łopata lawinowa Shark Grivel

Producent: Grivel
  • 289,00 zł 199,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Łopata lawinowa Shark Grivel

Grivel

Shark firmy Grivel to lekka i poręczna łopata lawinowa zaprojektowana z myślą o wydobywaniu poszkodowanych w wyniku wypadków lawinowych. Shark, dzięki przemyślanemu profilowaniu i doskonałym materiałom z których została wykonana stanowi świetne narzędzie do penetrowania nawet najtwardszego śniegu. Łopatę docenią zarówno turyści zimowi, amatorzy skituringu, jak i alpiniści oraz ratownicy górscy.

Szufla oraz stylisko modelu Shark zostały wykonane z odpornego na obciążenia, uszkodzenia oraz minusowe temperatury i jednocześnie bardzo lekkiego stopu aluminium. W połączeniu z trzysegmentową konstrukcją skutkuje to wytrzymałym i łatwym do skompresowania zestawem o zaskakującej skuteczności podczas pracy. Brzeg szufli wykonano ze specjalnego kawałka stali, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne i efektywne kopanie nawet w bardzo zmrożonym śniegu. Szybkie dotarcie do poszkodowanego w lawinie stanowi kluczowy element skutecznej pomocy: niestety z biegiem czasu konsystencja obszaru w którym przychodzi działać ratownikom szybko zaczyna przypominać beton. Dzięki swojej konstrukcji Shark pozwala na kontynuowanie walki o życie rannych nawet w takich warunkach. Wygodny uchwyt wieńczący stylisko ułatwia manewrowanie, a otwory w szufli pozwalają na wykorzystanie jej w charakterze improwizowanych sań ratowniczych. Oprócz pomocy ofiarom wypadków lawinowych, łopata Shark świetnie spisze się także podczas przygotowywania platformy pod namioty podczas wypraw w mniej dostępne rejony świata.

Łopata lawinowa w zestawie z sondą i detektorem stanowi niezbędny element wyposażenia każdego amatora sportów zimowych oraz ratownika górskiego. Każda osoba będąca świadkiem wypadku lawinowego powinna od razu pospieszyć z pomocą: radykalnie zwiększa to szanse poszkodowanych na przeżycie.

W zestawie z łopatą otrzymujemy praktyczny pokrowiec ułatwiający transport i zapobiegający zdekompletowaniu zestawu.

Waga: 615 g

Szerokość szufli: 22 cm

Długość rozłożonej łopaty: 85 cm

Długość złożonego zestawu: 38 cm

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, turystyka zimowa, skitouring

Materiał: aluminium, stal

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij