Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Łopata śnieżna Snow Blade - Green Light Blue Climbing Technology

Producent: Climbing Technology
  • 163,99 zł 129,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Łopata śnieżna Snow Blade - Green Light Blue Climbing Technology

Climbing Technology

Snow Blade Green Light Blue firmy Climbing Technology to klasyczna łopata lawinowa, która po odpięciu styliska od części roboczej z łatwością mieści się w plecaku narciarskim. Snow Blade Green Light Blue stanowi świetny wybór do uzupełnienia podstawowego zestawu ABC, zabezpieczającego na wypadek zejścia lawiny i umożliwiającego niesienie pomocy poszkodowanym. Łopata stanowi ekonomiczny wybór dla górskich turystów, amatorów skituringu, a także alpinistów.

Snow Blade Green Light Blue to klasyczna łopata śnieżna, która pozwala na sprawne działanie w przypadku zaistnienia wypadku lawinowego lub podczas przygotowywania miejsca biwakowego. Całość charakteryzuje się lekką i zwartą konstrukcją o wysokiej wytrzymałości. Zarówno szuflę, jak i stylisko wykonano z najwyższej jakości aluminium. Po rozłączeniu elementów bez trudu przytroczymy je przy plecaku.

W górnej części Snow Blade Green Light Blue znajdziemy bardzo wygodny, doskonale wyprofilowany T-kształtny uchwyt. Pozwala on na efektywną pracę nawet wówczas gdy zmagamy się z wyjątkowo twardym śniegiem. W przypadku udzielania pomocy ofiarom lawiny czas ma znaczenie kluczowe. Z tego powodu szczególną uwagę poświęcono na dopracowanie konstrukcji szufli. Przemyślany kształt radykalnie zwiększa jej sztywność i wytrzymałość, co pozwala na szybką pracę w zbitym lub zlodowaciałym śniegu. W sytuacji ratowniczej szuflę możemy wykorzystać również jako improwizowany punkt asekuracyjny w formie deadmana. Sprzyjają temu specjalne otwory pozwalające na przewleczenie repsznurów i wpięcie karabinków.

Łopata stanowi jeden z trzech elementów ABC lawinowego, które umożliwia skuteczną pomoc poszkodowanym w tego typu wypadkach. Kompletny zestaw powinien zawierać dodatkowo sondę oraz detektor.

Zastosowane materiały: aluminium

Wymiary części roboczej: ok. 28 × 21 × 3,5 cm

Długość łopaty: ok. 66 cm

Długość trzonka po złożeniu łopaty: ok. 48 cm

Waga: ok. 620 g

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, turystyka zimowa, skitouring

Materiał: aluminium

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij