Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Lonża na via ferraty Cable Comfort 6.0 Edelrid

Producent: Edelrid
  • 699,00 zł 549,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 509,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Lonża na via ferraty Cable Comfort 6.0 Edelrid

Edelrid

Cable Comfort 5.0 marki Edelrid to jedna z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych lonży dostępnych na rynku. Duże karabinki z prostym w obsłudze mechanizmem blokady oraz krętlik eliminujący ryzyko skręcania się elastycznych taśm lonży, pozwolą w 100% cieszyć się z widowiskowych przejść po via ferratach na całym świecie.

Via Ferraty to robiący obecnie prawdziwą furorę, sposób na aktywne spędzanie czasu zapewniające sporą dawkę wrażeń. Skompletowanie sprzętu do pokonywania “dróg żelaza” nie jest trudnym zadaniem, należy jednak pamiętać o tym by spełniał on odpowiednie normy i był dostosowany do warunków fizycznych użytkownika.

Lonża to jeden z kluczowych elementów ferratowego wyposażenia. Marka Edelrid zadbała o to by użytkownicy korzystający z jej sprzętu mogli w pełni czerpać radość się z pokonywania efektownych żelaznych ścieżek. Lonża Cable Comfort 6.0, zgodnie ze swoją nazwą, daje nadspodziewaną wygodę obsługi, niezależnie od tego na jakim poziomie via ferratowego wtajemniczenia jesteśmy.

Specjaliści z Edelrida w pierwszej kolejności zadbali o to, by operowanie karabinkami nie przysparzało dodatkowych emocji na drodze, lecz by w możliwie najprostszy i najbardziej bezpieczny sposób pokonywać kolejne metry. Sporych rozmiarów karabinki OneTouch II wyposażono w zamek, który odblokujemy jednym ruchem, bez konieczności odrywania palców od samego karabinka. Mimo banalnie prostej obsługi, technologia ta zapewnia maksymalne bezpieczeństwo oraz zapobiega przypadkowemu ściśnięciu palców między karabinkiem a stalową linką.

Elastyczne ramiona lonży Cable Comfort 6.0 optymalnie dostosowują się do odległości od wytyczonej linii, powracając do swojej pierwotnej długości nawet po mocnym rozciągnięciu.

Elementem, który stawia Cable Comfort 6.0 wśród najlepszych lonży tego typu jest wbudowany krętlik łączący ramiona z absorberem. Dzięki obrotowemu mechanizmowi ramiona lonży nie skręcają się pozostając cały czas w odpowiedniej pozycji.

Nieodłącznym elementem każdej lonży na via ferraty jest absorber energii, którego obecność to gwarancja bezpieczeństwa przy odpadnięciu. Spakowana w niedużą zapinaną saszetkę, zszywana taśma podczas odpadnięcia powoli rozrywa się, pochłaniając energię upadku i tym samym łagodząc wstrząs.
Zwieńczeniem modelu Cable Comfort 6.0 jest wytrzymała pętla do wpinania w uprząż.

Cechy lonży na via ferraty Cable Comfort 6.0 Edelrid
-karabinki o bardzo dużym prześwicie
-technologia OneTouch II pozwalająca na wygodne operowanie karabinkiem i zapobiegająca ściśnięciu palców między linką a karabinkiem
-elastyczne ramiona dopasowujące się do odległości między użytkownikiem a linią wpięcia
-krętlik zapobiegający skręcaniu się liny
-zszywany absorber energii

Zakres wagi użytkownika: 40 – 120 kg
Waga lonży: 577 g
Certyfikacja: EN 958, EN 12275

Parametry

Zastosowanie: via ferrata, park linowy

Materiał: aluminium, tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij