Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Bloczek z blokadą Spoc Edelrid

Producent: Edelrid
  • 309,00 zł 269,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Bloczek z blokadą Spoc Edelrid

Edelrid

Spoc firmy Edelrid to niezwykle funkcjonalny, pojedynczy bloczek z blokadą w formie ruchomej krzywki. Spoc, dzięki przemyślanej konstrukcji oferuje dużą wydajność i wszechstronność w wykorzystaniu. Doskonale nadaje się do konfigurowania układów do transportu ludzi i ładunków. Bloczek szczególnie docenią wspinacze wielkościanowi, amatorzy eksploracji lodowców, a także technicy dostępu linowego, pracownicy wysokościowi, arboryści i ratownicy.

Spoc został konstrukcyjnie oparty o ruchome, aluminiowe okładki i osadzoną na doskonałej jakości łożysku kulkowym rolkę o średnicy 20mm. Jej wydajność to, aż 92%, a sam bloczek z powodzeniem wykorzystamy we współpracy z linami o średnicy 7-11mm. Dzięki temu narzędzie sprawdza się jako element układów do wyciągania bądź opuszczania ładunków, ludzi, w układach ratowniczych, a także przy konstruowaniu odciągów. Bloczek zaopatrzono w zintegrowaną blokadę w postaci ruchomej krzywki z ząbkami. Pozwala ona na skuteczne zabezpieczenie wyciąganego ładunku przed obsuwaniem się. Konstrukcja zębów ogranicza zużycie liny, a także umożliwia pracę nawet wówczas gdy mamy do czynienia z brudem, błotem bądź lodem. W razie potrzeby możemy zablokować krzywkę w pozycji otwartej, za pomocą specjalnego cięgła. W ten sposób uzyskujemy klasyczny bloczek działający w obie strony.

Spoc firmy Edelrid stanowi ultrakompaktowe, ultralekkie i bardzo wszechstronne narzędzie do opuszczania i wyciągania ładunków. Bloczek z powodzeniem może być stosowany jako element zestawu do ratownictwa lodowcowego.

Wydajność: 92%

Nośność: 15kN

Kompatybilny z linami o średnicy: 7–11mm

Waga: 60g

Certyfikaty: CE 0123, EN 567, EN 12278

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia, prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: aluminium, stal

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij