Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Buty wspinaczkowe Oasi Tenaya

Producent: Tenaya
  • 569,00 zł 419,00 419,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Buty wspinaczkowe Oasi Tenaya

Tenaya

Ile czasu potrzeba na zaprojektowanie najlepszego buta? Nie zwyczajnie dobrego, ale właśnie najlepszego? Tenaya twierdzi, że 2 lata – właśnie tyle zajęła im praca nad modelem OASI. Najnowszym, bezkompromisowym, sensacyjnie skutecznym i niebywale pięknym butem wspinaczkowym!

Lata ciężkiej pracy nie odbywało się jednak tylko w gorącej, hiszpańskiej pracowni. Duży wkład w projektowanie buta mieli także sami wspinacze – zwłaszcza Ramon Julian oraz Alex Megos. Efektów nie trzeba daleko szukać – to właśnie Oasi ma ten zaszczyt bycia pierwszym butem, w którym padło 9a OS.

Nie jest jednak tak, że inżynierowie nie mieli nic do powiedzenia. To dzięki nim w Oasi mamy, obok klasycznych cech każdego modelu Tenaya, mnóstwo innowacji, z których najważniejszy jest system Draxtor. O co chodzi? Pod tą enigmatyczna nazwą kryje się system rzepów, dzięki któremu zapinanie buta będzie jeszcze szybsze, a stopień ściśnięcia stopy dodatkowo regulowany klamrą na pasku. Do tego, dzięki zastosowaniu dwóch cienkich rzepów, całość jest lżejsza, nie zmniejszając jednak efektywności zapięcia. Dba o to także sposób ich umieszczenia – inaczej niż u konkurencyjnych firm, oba rzepy wychodzą z jednej strony, eliminując ryzyko odpięcia w czasie podhaczania stopy. Usprawnia to także zapinanie i – co jeszcze ważniejsze – odpinanie :-)

Nie będzie jednak takiej potrzeby, gdyż podobnie jak reszta modeli Tenayi, Oasi jest butem niezwykle komfortowym i wygodnym – i to mimo całej swojej asymetryczności. Buty nawet nierozbite nie katują, mimo właściwie dobranego rozmiaru! Jest to sposób wykonania i zaprojektowania butów opanowany do tej pory tylko przez tą hiszpańską manufakturę, dzięki czemu na Zachodzie ich buty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Oprócz tego, but został zaprojektowany używając nowego, totalnie unikalnego systemu o szumnej nazwie RB Range X. I choć brzmi to “poważnie”, nie ma nic wspólnego z archiwum X! Nie wdając się w techniczne szczegóły, system zapewnia maksymalne czucie skały oraz perfekcyjne wyważenie buta. Po testach możemy powiedzieć jedno – działa fantastycznie. I to bez marketingowej ściemy :-)

Nowa jest także guma – po raz pierwszy Tenaya zdecydowała się zastosować gumę Vibram XS Grip o grubości 3.5 mm. Podobnie jak RB Range X poświęcona jest ona w całości jak najlepszemu czuciu skały. Niezależnie, czy to małe dziurki, krawądki czy tarcie – Oasi dadzą sobie radę.

Ale czym byłby porządny but wspinaczkowy bez ostrego i precyzyjnego czubka? Ten, który znaleźć można w Oasi naprawdę potrafi zadziwić swoją zaradnością. Pozostaje skuteczny niezależnie od warunków i formacji skalnych, a jego oblanie gumą ułatwia podhaczanie palców na przewieszonych drogach. Również pięta, także obita gumą, zapewnia wygodę oraz pewne trzymanie stopy. Z rozmów z naszymi testerami z Paprika Korps usłyszeliśmy, że “trzyma piętę jak rękawiczka”.

Podobnie jak reszta “rodziny”, także Oasi wykonane jest z mikrofibry. Dzięki temu, wspinacz ma zapewnione odpowiednią oddychalność buta a także niebywały wręcz komfort, nie tracąc nic ze wspominanej wcześniej sztywności. Co więcej, podobnie jak w modelu Tatanka, również tutaj producent zdecydował się na zastosowanie “wewnętrznej skarpety” trzymającej stopę – rezultatem tego jest fakt, że nawet niezapięte buty zachowują odpowiednią sztywność i sumiennie trzymają stopę.

Parametry

Płeć: uniwersalne

Zastosowanie: wspinaczka

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij