Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Ekspres FLY WEIGHT EVO DYN 55cm Climbing Technology

Producent: Climbing Technology
  • 104,99 zł 83,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Ekspres FLY WEIGHT EVO DYN 55cm Climbing Technology

Climbing Technology

FLY WEIGHT EVO DYN 55cm firmy Climbing Technology to ekspres wspinaczkowy, który stworzono z myślą o wspinaczce na asekuracji własnej, przede wszystkim w górach. FLY WEIGHT EVO DYN 55cm łączy w sobie lekkie karabinki z zamkami drucianymi oraz taśmę wykonaną z ponadprzeciętnie wytrzymałej dyneemy. Ekspres rewelacyjnie sprawdzi się używany na drogach wymagających własnej protekcji w górach i skałkach. Niewielką wagę i wszechstronność narzędzia docenią przede wszystkim wspinacze i alpiniści działający zgodnie z filozofią “light&fast”.

FLY WEIGHT EVO DYN 55cm został konstrukcyjnie oparty o dwa karabinki FLY WEIGHT EVO. Każdy z nich poddano anodyzacji na inny kolor: górny wyróżniono kolorem czerwonym, dolny zaś złotym. Dzięki temu unikniemy ryzyka wpinania liny w łącznik, który mógł mieć kontakt z ostrymi krawędziami plakietek i haków. Oba karabinki wykonano z wytrzymałego stopu lekkiego, formowanego w procesie kucia na gorąco. Wygodny profil i optymalny rozmiar łączników sprawiają, że są one nadzwyczaj funkcjonalne, nawet wtedy gdy wspinamy się w grubych rękawicach zimowych. Oba karabinki zaopatrzono w bezpieczny druciany zamek. Pozwala on uniknąć zamarzania oraz zabrudzenia konstrukcji, a także uniemożliwia przypadkowe otwarcie w wyniku efektu bezwładności (np. wskutek obijania się o skały).

Karabinki FLY WEIGHT EVO łączy 10mm taśma z Dyneemy. Materiał ten cechuje znikoma waga przy zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza te związane z tarciem. Zastosowana taśma nie tylko radykalnie redukuje wagę ekspresa. Dzięki długości 55cm, pozwala na tworzenie długich, funkcjonalnych przelotów ograniczających ryzyko przesztywniania asekuracji, co okazuje się bardzo pomocne między innymi na trawersach. Dodatkową zaletą jest możliwość szybkiego rozłożenia ekspresa i wykorzystania osobno zarówno taśmy, jak i karabinków.

Ciekawym detalem w konstrukcji, jest zastosowany w dolnej części stabilizator Fixit. Ten gumowy element zapobiega migrowaniu karabinka, gwarantując jego stałą, poprawną pozycję. Tym samym po wpięciu ekspresa do przelotu, szybko i bez trudu wepniemy w niego linę. Będzie to możliwe nawet wówczas gdy wszystkie manipulacje będziemy wykonywać w trudnym technicznie terenie. Fixit zapobiegnie także obracaniu się łącznika wskutek ruchu liny, minimalizując ryzyko niewłaściwego ułożenia.

FLY WEIGHT EVO DYN 55cm firmy Climbing Technology to dopracowany i bardzo wygodny ekspres górski. Jego zalety docenią zarówno początkujący, jak i zaawansowani wspinacze górscy oraz alpiniści.

Długość taśmy: 55cm

Wytrzymałość karabinków: 25/9/8kN

Wytrzymałość taśmy: 22kN

Parametry

Zamek: druciany

Materiał: dyneema

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

-10zł

Rabatu
na zakupy

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz jednorazowy kod rabatowy -10zł
na zakupy powyżej 99zł.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, więcej->Polityka Prywatności.