Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Ekspresy Nimble Fixbar Set NY PRO 12cm Climbing Technology 6szt.

Producent: Climbing Technology
  • 619,99 zł 389,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Ekspresy Nimble Fixbar Set NY PRO 12cm Climbing Technology 6szt.

Climbing Technology

Nimble Fixbar Set NY PRO 12cm firmy Climbing Technology to bardzo dopracowane, sportowe ekspresy wspinaczkowe dla ambitnych. Nimble Fixbar Set NY 12cm oparto o wygodne, doskonałej jakości karabinki i odporną na uszkodzenia, szeroką taśmę, a dodanie specjalnych stabilizatorów poprawiło zarówno ergonomię, jak i bezpieczeństwo. Ekspresy stanowią idealny wybór do trudnych przejść w skałkach i na ubezpieczonych górskich ekstremach latem. Praktyczny set składa się z sześciu Nimble Fixbar Set NY PRO 12cm CT.

Ekspres Nimble Fixbar Set NY PRO 12cm został konstrukcyjnie oparty o niezwykle wygodne karabinki Nimble EVO, z bezząbkowymi zamkami pełnymi. Górny karabinek, o prostym profilu wyróżniono kolorem zielonym, natomiast dolny łącznik, odpowiednio wygięty, został poddano anodyzacji na pomarańczowo. Takie rozwiązanie czyni ekspresy bardzo atrakcyjnymi wizualnie i pociąga za sobą liczne zalety. Kształt karabinków radykalnie ułatwia wpinanie ekspresów w przeloty oraz wpinanie liny. Górny łącznik doskonale współpracuje z plakietkami spitów oraz koluchami ringów, przyspieszając operację. Dolny karabinek, dzięki wygiętej konstrukcji znacznie upraszcza wpinanie liny nawet wówczas, gdy wisimy w cruxie drogi. Wyraźny podział przeznaczenia łączników pozwala także uniknąć spotkania naszego tekstylnego ekwipunku z zadziorami, będącymi wynikiem tarcia o krawędzi plakietek. Oba karabinki Nimble EVO wykonano z trwałego i wytrzymałego, kutego na gorąco stopu aluminium, Pozwoliło to na uzyskanie idealnego stosunku wagi względem funkcjonalności i trwałości.

Nimble Fixbar Set NY PRO 12cm stworzono w oparciu o taśmę z wytrzymałego poliamidu, który cechuje duża trwałość. Taśma została nieco poszerzona, co znacznie ułatwia chwytanie ekspresów podczas patentowania. Dzięki temu, Nimble Fixbar Set NY PRO 12cm szczególnie dobrze sprawdzą się w czasie pracy nad przejściem trudnych dróg skałkowych. W dolnej części tasiemki znajdziemy gumowy stabilizator Fixit. Zapobiega on przekręcaniu się łącznika i gwarantuje jego poprawną pozycję ułatwiając wpinanie liny. Górny łącznik stabilizuje natomiast nowatorska poprzeczka Fixbar, pozwalając na błyskawiczne wpięcie ekspresa w przelot. Oba elementy radykalnie poprawiają nie tylko wygodę, ale także szybkość i bezpieczeństwo podczas wspinaczki.

Nimble Fixbar Set NY PRO 12cm firmy Climbing Technology to zaawansowane technicznie ekspresy dla wspinaczy sportowych, którzy poszukują skutecznego i bezpiecznego narzędzia, pozwalającego na ograniczenie myślenia o protekcji do niezbędnego minimum.

Wytrzymałość karabinków:

Wytarzymałość taśmy: 22kN

Waga: 110g/szt.

Parametry

Zamek: pełny

Materiał: PAD, stop lekki

Długość: 12cm

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij