Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd Ohm Edelrid

Producent: Edelrid
  • 649,00 zł 499,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 499,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd Ohm Edelrid

Edelrid

Ohm firmy Edelrid to wyjątkowe urządzenie, umożliwiającego bezpieczną asekurację w sytuacji, gdy między partnerami występuje znaczna różnica wagi. Ohm znacznie redukuje prędkość przesuwania się liny, tym samym zapobiegając ryzyku “wyrwania” asekurującego w górę podczas odpadnięcia cięższego prowadzącego. Urządzenie docenią osoby wspinające się na drogach skałkowych oraz trenujące na sztucznych ściankach.

Ohm to wynik współpracy inżynierów Edelrida i Uniwersytetu w Stuttgarcie. Przyrząd przypomina nieco wspinaczkowy ekspres, a zasada jego działania jest niezwykle prosta. Linę należy wpiąć w specjalne urządzenie, a całego Ohm’a w pierwszy punkt przelotowy na pokonywanej drodze. W przypadku odpanięcia prowadzącego, urządzenie nie blokuje się, a jedynie znacznie spowalnia przesów, zapobiegając nagłemu przekazaniu wagi prowadzącego na asekurującego. Dzięki temu różnica ciężaru pomiędzy wspinaczami może wynosić nawet 40kg! Zastosowanie Ohm radykalnie podwyższa poziom bezpieczeństwa, nie wywołując jednocześnie żadnego dyskomfortu podczas pokonywania drogi. Dodatkową zaletą przyrządu jest możliwość wyłapania lotu prowadzącego nawet tuż nad pierwszym przelotem!

Minimalna waga asekurującego: 40kg

Zakres średnic liny: 8,9 – 11,0mm

Rekomendowana różnica wagi: 10-40kg

Certyfikaty: CE 0123, EN 566:2017 2019

Waga: 470g

Parametry

Zamek: pełny

Materiał: stal, tworzywo stuczne, PAD, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij