Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd Tricky Climbing Technology

Producent: Climbing Technology
  • 154,99 zł 123,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 123,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd Tricky Climbing Technology

Climbing Technology

Tricky firmy Climbing Technology to wygodny w użyciu ekspres do wpinek, minimalizujący ryzyko odniesienia kontuzji w wyniku upadku bez protekcji. Tricky pozwala na bezpieczne dotarcie do pierwszego przelotu wówczas, gdy znajduje się on na większej wysokości lub w miejscach o znacznych trudnościach technicznych. Przyrząd docenią zarówno początkujący wspinacze, jak i zaawansowane osoby, pragnące ograniczyć ryzyko kontuzji podczas treningów.

Tricky ma postać sztywnej taśmy poliamidowej z uchwytem, zakończonej specjalnym rodzajem karabinka. Łącznik wyposażono w specjalną drucianą poprzeczkę, która utrzymuje zamek w pozycji otwartej. Po umieszczeniu karabinka w plakietce bądź koluchu i lekkim obciążeniu, blokada ulega zwolnieniu. Tym samym następuje zamknięcie zamka karabinka, a my możemy bezpiecznie podciągnąć się do przelotu celem wpięcia właściwej protekcji. Optymalna długość taśmy znacznie ułatwia wszelkie manipulacje, a wykonanie jej z poliamidu pozwala na wygodne przenoszenie nieużywanego przyrządu w szpejarce. Uwagę zwraca stabilizator Fixit w który wyposażono karabinek. Dzięki niemu zawsze pozostaje on we właściwej pozycji, gotowy do skutecznego działania.

Tricky Climbing Technology to doskonały zamiennik dla mniej poręcznych kijków do wpinek. Należy jednak pamiętać, że przyrząd ten nie może pełnić funkcji normalnego ekspresa i po dosięgnięciu przelotu należy wpiąć w niego właściwą asekurację.

Długość: 35 cm

Wytrzymałość karabinka: 25/10/8 kN

Certyfikaty: EN 566, CE 0333, UIAA

Parametry

Zamek: pełny

Materiał: aluminium, PAD

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij