Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Ekspresy wspinaczkowe

Ekspresy wspinaczkowe to elementy mocujące linę do punktów asekuracyjnych w trakcie wspinaczki. Czytaj więcej
Są niezastąpione w trakcie wspinania się na własnej asekuracji, a ich zastosowanie w trakcie wpinania się do ringów pozwala przedłużyć ich życie. Pomagają lepiej rozłożyć siłę oraz korzystnie wpływają na stan liny. Minimalizują opór jaki powstaje w trakcie ocierania się liny o ścianę, jednocześnie przedłużając jej żywotność poprzez eliminowanie tarcia. Budowa ekspresów wspinaczkowych jest bardzo prosta - dwa karabinki połączone są taśmą. Różnice pojawiają się, gdy zaczynamy analizować długość taśmy i materiał, z jakiej jest wykonany, kształt zastosowanych karabinków, rodzaj ich zamka, a także bardzo ważną dla każdej osoby wspinającej się wagę. W naszej ofercie znajdziesz ekspresy z taśmą nylonową, PAD lub z dyneemy, o długości od 10 do 25 centymetrów. Wszystkie nasze ekspresy posiadają wytrzymałość 23kN, możesz więc czuć się bezpiecznie w przypadku odpadnięcia od ściany. Możesz wybrać ekspres wspinaczkowy z karabinkiem pełnym, drucianym, lub wersję mieszaną, która z jednej strony posiada karabinek pełny, a z drugiej - druciany. Jeżeli natomiast interesują Cię bardzo lekkie ekspresy to z przyjemnością możemy stwierdzić, że w naszej ofercie znajdziesz superlekkie ekspresy Ocun o wadze zaledwie 56g. W naszej ofercie znajdziecie komplety ekspresów, ekspresy wspinaczkowe na sztuki, taśmy do ekspresów oraz karabinki do ekspresów. W naszej ofercie znajdziecie: Ekspresy Petzl Ekspresy Climbing Technology Ekspresy Ocun Ekspresy Skylotec
Wyświetl:
Flaga
Producent
Materiał
Zamek
Długość
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij