Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Zestaw ekspresów Hawk Wire DYN 11mm 10cm Ocun czerwony 5szt.

Producent: Ocun
  • 349,99 zł 279,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Zestaw ekspresów Hawk Wire DYN 11mm 10cm Ocun czerwony 5szt.

Ocun

Hawk Wire DYN 11mm 10cm firmy Ocun to ekspres wspinaczkowy, który stanowi odchudzoną wersję bardzo popularnego modelu na taśmie PAD. Hawk Wire DYN 11mm 10cm cechuje przemyślana konstrukcja, wygoda oraz wszechstronność w zastosowaniu. Żywiołem ekspresów jest wspinaczka skałkowa ze szczególnym uwzględnieniem wspinaczki na własnej asekuracji, a dzięki zastosowaniu drucianego zamka ekspresy docenią również wspinacze górscy i alpiniści.

Hawk Wire DYN 11mm 10cm został konstrukcyjnie oparty o sprawdzone karabinki Hawk z zamkami drucianymi oraz taśmę wykonaną z wytrzymałej Dyneemy. Karabinki dla wygody zostały rozróżnione kolorystycznie: górny, szary, służy do wpinania w punkty asekuracyjne, natomiast dolny, wyróżniony kolorem służy do wpinania liny.

Hawki wykonano z kutego na gorąco stopu aluminium. Cechuje je bardzo niska waga przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Karabinki świetnie leżą w dłoni, a duży prześwit ułatwia ich wpinanie. Zastosowanie zamków drucianych eliminuje ryzyko przypadkowego otwarcia w skutek obijania się karabinka o skały. Okazuje się także bardzo praktyczne podczas wspinaczki zimą zapobiegając zamarzaniu konstrukcji.

Taśma łącząca karabinki Hawk została wykonana z bardzo wytrzymałej Dyneemy o szerokości 11 mm i długości 10 cm. Zastosowanie takiego materiału ograniczyło wagę całej konstrucji, zachowując jednocześnie dużą wytrzymałość. Dyneema jest przy tym mniej podatna na przecieranie, w związku z czym lepiej spisuje się w agresywnym, skalnym środowisku. W dolnej części tasiemki znajdziemy gumowy stabilizator karabinka. Zapobiega on przekręcaniu się łącznika i gwarantuje jego poprawną pozycję ułatwiając wpinanie liny. Ma to istotny wpływ na bezpieczeństwo podczas wspinaczki.

Hawk Wire DYN 11 mm 10 cm firmy Ocun to ekspresy dla wymagających. Są lekkie, bardzo poręczne i niezwykle wszechstronne w zastosowaniu.

Praktyczny set zawiera 5 sztuk Hawk Wire DYN 11 mm 10 cm.

Waga: ok.76 g
Wytrzymałość karabinków: 24/9/9kN
Taśma: Dyneema 11mm (długość 10 cm)
Wytrzymałość taśmy: 22kN

Parametry

Zamek: druciany

Materiał: aluminium, dyneema

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij