Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Zestaw ekspresów KESTREL QD DYN 8mm 15cm Ocun czerwony 5szt.

Producent: Ocun
  • 389,99 zł 299,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Zestaw ekspresów KESTREL QD DYN 8mm 15cm Ocun czerwony 5szt.

Ocun

KESTREL QD DYN 8mm 15cm firmy Ocun to ekspres wspinaczkowy, który stworzono specjalnie dla wspinaczkowych minimalistów. KESTREL QD DYN 8mm 15cm łączy w sobie dwa niezwykle kompatkowe karabinki z zamkami drucianymi oraz taśmę wykonaną z odpornej na uszkodzenia dyneemy. Wszechstronność narzędzia docenią wspinacze i alpiniści, szczególnie ci działający zgodnie z filozofią “light&fast”. Praktyczny set zawiera 5 ekspresów KESTREL QD DYN 8mm 15cm.

Kestrel QD DYN 8mm 15cm Ocun został konstrukcyjnie oparty o dwa, zróżnicowane kolorystycznie karabinki Kestrel. Dzięki temu unikniemy wpinania liny w łącznik, który mógł mieć kontakt z ostrymi krawędziami plakietek czy haków. Oba łączniki wykonano z ultralekkiego i bardzo wytrzymałego aluminium 7075, które poddano obróbce poprzez kucie na gorąco. Wykorzystanie tego tworzywa, w połączeniu z kompaktowym profilem łączników sprawia, że są one nadzwyczaj funkcjonalne, zwłaszcza wówczas, gdy chcemy możliwie najbardziej zminimalizować wagę naszego ekwipunku. Każdy z karabinków wyposażono w bezpieczny druciany zamek, który zabezpiecza konstrukcję przez zamarzaniem oraz zabrudzeniami, a także pozwala uniknąć przypadkowego otwarcia w wyniku efektu bezwładności. Wszystkie te przymioty czynią z Kestreli idealne narzędzie protekcji, zwłaszcza w przypadku górskich aktywności na własnej asekuracji.

Karabinki łączy 8mm taśma z Dyneemy. Materiał ten cechuje znikoma waga przy zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza związane z tarciem. W dolnej części taśmy umieszczono specjalny, gumowy stabilizator. Dzięki niemu dolny karabinek będzie zawsze ustawiony w optymalnej pozycji, co znacznie ułatwia wpinanie liny i zwiększa bezpieczeństwo podczas wspinaczki.

Kestrel QD DYN 8mm 15cm firmy Ocun to świetnej jakości, ultralekkie ekspresy, które docenią zarówno wspinacze skałkowi, jak i alpiniści.

Wytrzymałość karabinków: 23/8/7kN
Wymiary karabinków: 8 × 4,7cm
Taśma: Dyneema
Wytrzymałość taśmy: 22kN
Certyfikaty: CE EN 566, EN 12275, UIAA

Parametry

Zamek: druciany

Materiał: aluminium, dyneema

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij