Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Mikrofriend Dragonfly DMM roz. 6

Producent: DMM
  • 379,99 zł 329,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Mikrofriend Dragonfly DMM roz. 6

DMM

Dragonfly firmy DMM to zupełnie nowa rodzina mikrofriendów, pozwalająca na przesunięcie limitów podczas wspinaczki na własnej asekuracji w górach i skałkach. Dragonfly są najmniejszymi, w pełni certyfikowanymi kośćmi mechanicznymi na świecie, a ich konstrukcja pozwala na niezwykle łatwe osadzanie w formacjach skalnych, w przypadku których inne formy protekcji po prostu zawodzą. Microcamy stanowią idealne uzupełnienie ekwipunku skałkowych wspinaczy tradowych, górskich, a także alpinistów.

Dragonfly zostały wykonane z najwyższej jakości stopów lekkich, a ich ścianki dla podwyższenia trwałości i większej łatwości w doborze rozmiaru zostały poddane procesowi anodyzacji. Te zadziwiające niewielką wagą jednoosiowe mikromechaniki to najprawdopodobniej najdłużej dopracowywany produkt ze stajni DMM czyli marki, która przyzwyczaiła nas do najwyższej jakości i zachwycającej ergonomii. Żłobione poprzecznie i wzdłużnie krzywki skutecznie zapobiegają migrowaniu kości po osadzeniu, a szerokie krawędzi ułatwiają zacieranie. Dragonfly są mechanikami jednoosiowymi: dzięki temu udało się uzyskać giętkość konstrukcji, która zapewnia możliwe największą stabilność microcama po osadzeniu. Dotyczy to nawet najmniejszego rozmiaru kości.

Dragonfly zachwycają wygodą podczas manipulacji. Cięgło oraz górna część mechanika w formie wyróżnionego kolorystycznie “oczka” (inny kolor dla każdego rozmiaru) zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać niesamowicie precyzyjny chwyt niezależnie od tego czy operujemy w rękawicach czy bez nich. Dzięki temu możliwe jest komfortowe i skuteczne osadzanie kości bez względu na rodzaj formacji oraz jej pozycję względem prowadzącego. W górnej części każdego Dragonfly’a znajdziemy praktyczną, składaną pętelkę z 11mm Dyneemy, która umożliwia w razie potrzeby wydłużenie przelotu. Zapobiega to przesztywnianiu się asekuracji, ułatwia transport w szpejarkach, a dzięki kolorystycznym przeszyciom: także identyfikację rozmiaru.

Zakres pracy pełnego zestawu mikrofriendów Dragonfly zawiera się pomiędzy 7,4mm, a 28,3mm. Trzy największe rozmiary pokrywają się w przybliżeniu z friendami Dragon II w rozmiarach 00, 0 i 1. Tym samym łącząc oba zestawy, uzyskujemy prawdopodobnie najbardziej wszechstronne narzędzie do tworzenia skutecznej protekcji w terenie skalnym. Każda z kości Dragonfly jest zgodna z normą EN 12276!

Dragonfly DMM sprawdzą się w skałkach, górach, a także podczas wspinaczek zimowych i big wallowych eksploracji. Microcamy pokochają ekstremaliści, a także wszyscy amatorzy odchudzania i optymalizacji ekwipunku.

Rozmiar 6 (fioletowy): 69g, 10kN, 19 – 28,3mm;

Certyfikaty: EN 12276:2013

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka

Materiał: dyneema, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij