Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Karabinek ULTRA O LS DMM

Producent: DMM
  • 112,00 zł 99,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Karabinek ULTRA O LS DMM

DMM

ULTRA O LS firmy DMM to lekki, owalny karabinek aluminiowy z automatycznym zamkiem typu Lock Safe. ULTRA O LS idealnie sprawdzi się do budowy układów transportowych, do wyciągania lub opuszczania ładunków, a także w zastosowaniach pomocniczych. Karabinek docenią technicy dostępu linowego, arboryści i ratownicy. Może okazać się również pomocnym akcesorium dla wspinaczy górskich oraz operatorów w parkach linowych.

ULTRA O LS został wykonany z najwyższej jakości stopów aluminium, poddanych procesowi anodyzacji. Dzięki temu oferuje doskonałą wytrzymałość, odporność na zużycie, a także na warunki atmosferyczne. Owalny profil i zaokrąglone krawędzi minimalizują zużywanie się tekstylnego sprzętu wspinaczkowego z którym współpracują karabinki, jednocześnie specjalne żłobienia dodatkowo odchudzają konstrukcję. ULTRA O LS został wyposażony w automatyczny zamek trzytaktowy typu Lock Safe. Aby go otworzyć, należy najpierw unieść nakrętkę, przekręcić ją i dopiero wówczas odchylić ramię. Wykonanie tej kombinacji ruchów przypadkowo jest praktycznie niewykonalne, dzięki czemu ULTRA O LS oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy. Nakrętka blokady została zaopatrzona w bogate żłobienia, dzięki czemu bez trudu obsłużymy ją za pomocą brudnych bądź mokrych dłoni, a także w grubych rękawicach roboczych. Ramię zamka pozbawiono ząbka (Keylock), dzięki czemu ten newralgiczny element nie ma tendencji do zaczepiania o szpejarki czy taśmy. Ma to duży wpływ na bezpieczeństwo naszej pracy. Owalny profil karabinka i jego duży prześwit (22 mm) sprawiają, że znajduje on doskonałe zastosowanie w budowaniu układów do wyciągania bądź opuszczania ładunków, we współpracy z bloczkami, a także w innych zastosowaniach pomocniczych podczas których istotne jest samoistne, prawidłowe ustawianie w osi największej wytrzymałości.

Każdy ULTRA O LS został wykonany w walijskiej kuźni firmy DMM. Każdy karabinek posiada ponadto indywidualny numer seryjny co znacznie ułatwia inwentaryzację sprzętu i okresowe kontrole SOI.

Waga: 71 g

Wytrzymałość: 25/12/7 kN

Certyfikaty: EN 362:2004 B/T, EN 12275:2013 B

Parametry

Materiał: aluminium

Zamek: potrójny

Zastosowanie: wspinaczka, via ferrata, speleologia, prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Wytrzymałość: 25 kN

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij