Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd asekuracyjny Grigri Petzl pomarańczowo-czerwony

Producent: Petzl
  • 479,00 zł 339,00 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 339,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd asekuracyjny Grigri Petzl pomarańczowo-czerwony

Petzl

Petzl Grigri to prosty i wygodny w obsłudze przyrząd do asekuracji polecany do treningów na ściance, jak i wspinaczki skałkowej. Grigri płynnie pracuje z linami o szerokim zakresie średnic, został także wyposażony w system wspomagania hamowania, dzięki czemu jest on jednym z najchętniej wybieranych przyrządów asekuracyjnych na rynku.

Konstrukcja przyrządu asekuracyjnego Grigri oparta została na komponentach wykonanych z wysokiej jakości materiałów łączących w sobie niską wagę oraz trwałość. Całość bazuje na stopach lekkich o wysokiej wytrzymałości, krzywce ze stali nierdzewnej i wyprodukowanej ze wzmacnianego nylon rączce. Efektem tego jest waga, która przy ogromnych możliwościach przyrządu, wynosi zaledwie 175 g.

Grigri Petzl to narzędzie umożliwiające bezpieczną asekurację dolną oraz od góry, a jego obsługa przebiega w klasyczny sposób polegający na trzymaniu obu rąk na linie. W celu wyłapania lotu wystarczy zacisnąć dłoń na wolnym końcu, co automatycznie spowoduje obrócenie i zaciśnięcie się krzywki. Sporym ułatwieniem dla początkujących użytkowników jest umieszczona na przyrządzie grafika przedstawiająca prawidłowe użytkowanie, co wyeliminuje podstawowe błędy podczas asekuracji.

Przyrząd do asekuracji Grigri współpracuje z linami pojedynczymi o średnicy od 8,5 mm do 11 mm. Odblokowanie modelu oraz kontrola przepływu liny możliwa jest dzięki wygodnej w obsłudze rączce, dzięki czemu zjazd i opuszczanie partnera przebiega w sposób płynny i bezpieczny. Dodatkowo Grigri ułatwia asekurację użytkownikom o znacznej różnicy wagi wynoszącej powyżej 10 kg.

Grigri Petzl to model, który znakomicie sprawdzi się przede wszystkim w rękach zaawansowanych wspinaczy, jednak dzięki prostej obsłudze może z powodzeniem posłużyć jako przyrząd do nauki asekuracji.

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, wzmacniany nylon;

Waga: 175 g;

Wymiary: 9,5 × 5,5 × 4,5 cm;

Zakres lin: pojedyncze o średnicy 8,5 – 11 mm;

Certyfikacja: EN 15151-1;

Symbol producenta: D014BA02.

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, tworzywo stuczne

(5/5)

Opinie klientów

  • Ocena: (5/5)

    Marcin, W dniu: 12.11.2020

    Super

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij