Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd asekuracyjny Grigri Petzl szary

Producent: Petzl
  • 449,00 zł 348,71
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd asekuracyjny Grigri Petzl szary

Petzl

Grigri firmy Petzl w nowej wersji! Grigri dzięki swojej konstrukcji jest niezwykle przyjaznym narzędziem do asekuracji dla początkujących wspinaczy, choć ze względu na wysoki poziom wygody bywa wybierany także przez profesjonalistów. Przyrząd pozwala na bezpieczną asekurację dolną oraz “na wędkę” blokując się samoistnie w momencie szarpnięcia, nadaje się także do zjazdów. Zalety przyrządu poznamy używając go podczas wspinaczki na sztucznych ściankach, a także w skałkach.

Korpus Grigri został wykonany z wytrzymałych stopów lekkich, jego krzywka ze stali nierdzewnej, a rączka ze wzmocnionego nylonu. Dzięki temu przyrząd pozostaje stosunkowo lekki, bardzo zwarty i niezwykle poręczny. Grigri jest przyrządem ze wspomaganym hamowaniem dzięki czemu dobrze sprawdzi się w rękach początkujących wspinaczy podczas nauki asekuracji. Na korpusie wygrawerowano schemat zakładania liny, dzięki czemu radykalnie spada ryzyko nieprawidłowego wpięcia przyrządu. Grigri jest skutecznym narzędziem do asekuracji dolnej oraz “na wędkę”. Przyrząd doskonale sprawdza się również podczas opuszczania wspinaczy po ukończeniu drogi oraz do samodzielnych zjazdów. Dzięki wygodnej, profilowanej dźwigni umożliwia płynne wydawanie liny. Tym samym pozwala na pełną kontrolę nad prędkością zjazdu bądź opuszczania. W odświeżonej wersji przeprojektowano krzywkę, dzięki czemu okładziny przyrządu i lina są mniej podatne na tarcie. Praktycznym detalem jest także miejsce przeznaczone specjalnie do personalizacji (podpisania) przyrządu przez użytkownika.

GriGri może być stosowany do asekuracji za pomocą praktycznie wszystkich typów lin pojedynczych o średnicy 8,5 mm – 11 mm (zoptymalizowany do zakresu 8,9 mm – 10,5 mm).

Waga: 175 g

Certyfikaty: CE EN 15151-1 / UIAA

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia

Materiał: aluminium, stal nierdzewna, tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij