Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd asekuracyjny Grigri+ (plus) Petzl fioletowy

Producent: Petzl
  • 479,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd asekuracyjny Grigri+ (plus) Petzl fioletowy

Petzl

Grigri+ firmy Petzl to znany i doceniany przyrząd asekuracyjny w nowej odsłonie! Grigri+ w stosunku do swoich poprzedników oferuje szereg nowych usprawnień dzięki którym asekuracja i zjazdy są jeszcze bardziej bezpieczne, a my możemy skupić się na czystym wspinaniu. Grigri+ sprawdzi się do asekuracji “na wędkę” i dolnej, jego zalety docenimy wspinając się na sztucznych ściankach, w skałkach, a także w górach.

Korpus Grigri+ został wykonany ze stopów lekkich, które w newralgicznych miejscach wzmocniono specjalnymi wstawkami ze stali nierdzewnej. Dzięki temu przyrząd jest dużo bardziej odporny na ścieranie i może być intensywnie eksplaatowany bez obawy o trwałość. Grigri+ podobnie jak jego poprzednidcy jest przyrządem ze wspomaganym hamowaniem, a dzięki dodatkowemy uchwytowi antypanicznemu szczególnie sprawdzi się w rękach początkujących wspinaczy podczas nauki asekuracji. Gdy asekurujący podczas opuszczania zbyt mocno pociągnie dźwignię, przyrząd natychmiast się blokuje. Na korpusie (wewnątrz i na zewnątrz) wygrawerowano schemat zakładania liny, dzięki czemu radykalnie spada ryzyko nieprawidłowego wpięcia przyrządu. Grigri+ posiada dwa tryby: do asekuracji dolnej i “na wędkę”. Przejście z jednego trypu do drugiego umożliwia specjalne, duże pokrętło, którego obsługa jest łatwa oraz intuicyjna i które dodatkowo, w razie potrzeby możemy zablokować. W trybie asekuracji “na wędkę” znacznie łatwiej wybierzemy linę, natomiast tryb wspinaczki z dolną asekuracją oferuje “płynniejszą” i bardziej “dynamiczną” pracę przyrządu. W Grigri+ cieszy również duży komfort podczas opuszczania prowadzącego lub zjazdu, który osiągamy dzięki progresynej kontroli prędkości przesuwania się liny.

GriGri+ może być stosowany do asekuracji za pomocą praktycznie wszystkich typów lin pojedynczych (został zoptymalizowany do lin o średnicy 8,9 do 10,5 mm).

Gwarancja 3 lata.
Waga: 200g
CE EN 15151, UIAA

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka

Materiał: aluminium, stal nierdzewna

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij