Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd asekuracyjny Kinetic Edelweiss

Producent: Edelweiss
  • 250,00 zł 219,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd asekuracyjny Kinetic Edelweiss

Edelweiss

Kinetic firmy Edelweiss to zupełnie nowy, ultralekki i półautomatyczny przyrząd do asekuracji oraz zjazdów. Kinetic, dzięki swojej dopracowanej konstrukcji pozwala na bezpieczną asekurację dolną oraz “na wędkę” blokując się samoistnie w momencie szarpnięcia. Dzięki temu, stanowi doskonałe narzędzie dla początkujących wspinaczy budując poprawne nawyki, a także godne uwagi rozwiązanie dla doświadczonych, patentujących trudne drogi sportowe.

Korpus przyrządu Kinetic został wykonany z wytrzymałych stopów lekkich z zewnątrz poddanych anodyzacji, natomiast krzywka to świetnej jakości stal nierdzewna. Taka kombinacja materiałów sprawia, że jest odporny na uszkodzenia, trwały, a jednocześnie lekki. W przeciwieństwie do Grigri Petzl, również rączka Kinetica została wykonana z metalu, co wpływa na jej bezawaryjność w agresywnym skalnym środowisku. Przyrząd zachwyca niewielkimi rozmiarami i fantastyczną ergonomią, która przekłada się na niezwykle płynną pracą. Kinetic, podobnie jak odpowiednik ze staji Petzla jest przyrządem ze wspomaganym hamowaniem dzięki czemu dobrze sprawdzi się w rękach początkujących wspinaczy podczas nauki asekuracji. Na korpusie znajdziemy bardzo czytelne piktogramy wskazujące na prawidłowy przebieg liny, dzięki czemu znacznie obniżono ryzyko jej nieprawidłowego wpięcia.

Kinetic stanowi doskonałe rozwiązanie do asekuracji dolnej oraz “na wędkę”. Docenimy go zarówno podczas ambitnych przejść sportowych, jak i długotrwałego patentowania poszczególnych sekwencji ruchów. Ponadto, pozwala on również na wygodne i szybcie samodzielne zjazdy, bądź opuszczanie wspinacza po ukończeniu drogi. Konstrukcja rączki gwarantuje płynność i precyzję operacji, a profilowanie krzywki zapobiega skręcaniu się liny przy okazji będąc łagodne dla jej oplotu. W zestawie z przyrządem otrzymujemy również śrubę umożliwiającą blokadę okładek w pozycji zamkniętej.

Kinetic firmy Edelweiss to kompaktowy, półautomatyczny przyrząd asekuracyjno-zjazdowy dla wymagających. Świetny towarzysz do ambitnych projektów!

Średnice liny: 8,5 – 10,5mm

Waga: 210g

Certyfikaty: CE, EN 15151-1:2012, UIAA

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia

Materiał: aluminium, stal nierdzewna

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij