Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd ATC Guide Alpine Black Diamond zielony

Producent: Black Diamond
  • 139,00 zł 114,45
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd ATC Guide Alpine Black Diamond zielony

Black Diamond

ATC Guide Alpine firmy Black Diamond to legendarny przyrząd asekuracyjno-zjazdowy w nowej odsłonie. ATC Guide Alpine w przeciwieństwie do wersji zwykłej, oferuje możliwość pracy na linach połówkowych o średnicy od 6,9mm! Przyrząd docenią wspinacze skałkowi (szczególnie ci działający na własnej protekcji) i górscy, a także alpiniści.

Konstrukcja i kształt ATC Guide Alpine pozwalają na wyjątkowo płynne wydawanie i wybieranie luzu na linie podczas asekuracji. Dzięki specjalnym V-kształtnym rowkom przyrząd pozwala na skuteczne panowanie nad przesuwem liny i doskonale sprawdza się w rękach początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Ponadto, podczas wykonywania zjazdów przyrząd minimalizuje ryzyko skręcania się liny. Przyrząd jest szeroko znany ze swojej długowieczności. Nawet podczas intensywnego użytkowania nie wyciera się i nie jest podatny na wyrabianie ostrych krawędzi.

ATC Guide Alpine, podwieszony w centralnym punkcie stanowiska za pomocą specjalnego “ucha” zlokalizowanego w tylnej części, umożliwia jednoczesną asekurację jednego lub dwóch drugich wspinaczy (działa na zasadzie płytki przewodnickiej). W przedniej części przyrządu znajduje się niewielkie “uszko”, które umożliwia odblokowanie ATC Guide Alpine pod obciążeniem, celem opuszczenia wspinaczy.

ATC Guide Alpine współpracuje z linami pojedynczymi, bliźniaczymi i połówkowymi o średnicy od 6,9 do 9mm (zoptymalizowany do lin od 8,1 do 8,5mm).

Waga: 73g

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka

Materiał: aluminium

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij