Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd Pro Guide Lite Wild Country fioletowy

Producent: Wild Country
  • 119,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd Pro Guide Lite Wild Country fioletowy

Wild Country

Pro Guide Lite firmy Wild Country to nowy przyrząd asekuracyjny łączący zalety klasycznego kubka i płytki przewodnickiej. Pro Guide Lite cechuje bardzo niska waga i ergonomiczne profilowanie, dzięki czemu sprawdzi się we wszystkich typach wspinaczki. Przyrząd docenimy zarówno w skałkach jak i górach. Umożliwi asekurację na linach pojedynczych i połówkowych, dolną i z górnego stanowiska: wszystko to sprawnie i przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Pro Guide Lite został skonstruowany w taki sposób aby pozwolić na błyskawiczne wydawanie i wybieranie luzu na linie podczas asekuracji przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego tarcia. Ponadto profil przyrządu sprawia, że podczas zjazdu lina nie jest podatna na skręcanie. “V” kształtne rowki pozwalają na zachowanie całkowitej kontroli prędkości poszczególnych operacji. Wpływa to pozytywnie na nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy asekurującym jest osoba o mniejszym doświadczeniu. Przyrząd został wykonany z najwyższej jakości aluminium. Obłe krawędzie nie są podatne na ścieranie, dzięki czemu z czasem nie ostrzą się i nie zagrażają linie.

W tylnej części przyrządu znajduje się specjalne “ucho”, które umożliwia podwieszenie go w centralnym punkcie górnego stanowiska. Dzięki takiej konfiguracji możemy np. jednocześnie asekurować dwóch drugich wspinaczy (działa na zasadzie płytki przewodnickiej). W przedniej części przyrządu znajdziemy z kolei mniejsze “uszko” o szerokim profilu. Umożliwia ono odblokowanie przyrządu pod obciążeniem co ma duże znaczenie podczas ewentualnych czynności ratowniczych. Wielkość “uszka” umożliwia wygodne wykonanie tej opreracji np. za pomocą karabinka HMS.

Pro Guide Lite współpracuje z linami pojedynczymi, bliźniaczymi i połówkowymi o średnicy od 7,7 do 11 mm.

Waga: 70 g

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka

Materiał: aluminium

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij