Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Mechaniczny prusik NEW Zigzag Petzl

Producent: Petzl
  • 1145,00 zł 959,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Mechaniczny prusik NEW Zigzag Petzl

Petzl

Zigzag firmy Petzl to wygodny w użytkowaniu mechaniczny prusik w nowej wersji. Zigzag stanowi doskonałe rozwiązanie w zastępstwie węzłów blokujących, pozwalając na szybszą i bardziej efektywną pracę podczas pielęgnacji bądź wycinki drzew. Przyrząd szczególnie docenią arboryści, stosując go w różnego typu układach linowych.

Zigzag pozwala na swobodne przemieszczanie się po drzewie analogicznie jak w przypadku systemu złożonego z bloczka i prusika. Łańcuch blokujący gwarantuje wysoką wydajność, precyzję, a także płynność operacji. Uwagę zwraca bloczek zamontowany na szczelnym łożysku kulkowym, który sprawia, że wybieranie luzu na linie nie wymaga używania znacznej siły. Zigzag może być stosowany w układach SRT i DRT, co czyni go narzędziem wszechstronnym. Specjalnie usztywniony dolny otwór do wpinania gwarantuje poprawne ustawienie podczas pracy i wszelkie manipulacje podczas ruchu pracownika.

Wraz z przyrządem Zigzag możemy stosować dwa dodatkowe akcesoria: CHICANE poprawiające pozycję liny i zapewniające skuteczniejsze hamowanie podczas zjazdu, a także zestaw z pętlą nożną KNEE ASCENT ułatwiający wychodzenie po linie. Przyrząd umożliwia pracę zgodnie z normą ANSI Z133.

Średnica liny od 11,5 do 13 mm.

Kompatybilność liny: lina półstatyczna (EN 1891 typ A.)

Maksymalne obciążenie robocze: 140 kg.

Waga: 365 g

Certyfikat: CE

Parametry

Zastosowanie: arborystyka

Materiał: stal, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij