Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd zjazdowy ID I'D S Petzl

Producent: Petzl
  • 1270,00 zł 924,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 924,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd zjazdowy ID I'D S Petzl

Petzl

NEW I’D s firmy Petzl w zupełnie nowej odsłonie! I’D s to jeden z najpopularniejszych przyrządów zjazdowych przeznaczonych do prac na wysokości i ratownictwa. Nowa wersja, dzięki licznym usprawnieniom będzie doskonałym wyborem dla osób działających w systemach IRATA, OTDL, SPRAT i pokrewnych. Przyrząd dzięki całkowicie intuicyjnej obsłudze stanowi doskonałe narzędzie pracy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych techników linowych.

Nowe I’D jest przyrządem zaopatrzonym w automatyczną blokadę, krzywkę zabezpieczającą przed niewłaściwym wpięciem, a także funkcję antypaniczną. Dzięki temu świetnie sprawdza się podczas długich prac związanych z dużym zmęczeniem, a także w rękach początkujących użytkowników w obu przypadkach gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Ergonomiczna, profilowana rączka pozwala na bardzo precyzyjną kontrolę prędkości zjazdu, w związku z czym możliwe jest płynne pokonywanie bardzo długich odcinków. Nowa wersja I’D została wyposażona w system AUTO-LOCK, który pozwala na przyjęcie pozycji roboczej bez konieczności specjalnego ustawiania rączki urządzenia celem jej blokady. Skutkuje to także możliwością łatwego wybrania luzu bez dodatkowych manipulacji w przypadku podchodzenia metodą przyrząd-małpa. AUTO-LOCK usprawnia i przyspiesza pracę jednocześnie eliminując ryzyko upadku w wyniku pominięcia blokady przyrządu. Nowy system sprawia, że rączka wypiętego I’D, automatycznie wraca do pozycji transportowej. Dzięki temu podczas noszenia w szpejarce urządzenie zajmuje niewiele miejsca i nie jest podatne na zahaczanie np. o elementy konstrukcji. W strefach narażonych na tarcie liny, nowe I’D wyposażono w specjalne wzmocnienia wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu wersja ta jest znacznie mniej narażona na zużycie, a tym samym bardziej długowieczna.

Korpus przyrządu I’D został wykonany ze stopów lekkich. Dzięki temu całość oferuje stosunkowo niedużą wagę przekładającą się na wygodę podczas manipulacji. Na okładzinach oraz prowadnicach znajdziemy bardzo czytelne piktogramy ułatwiające poprawne wpinanie liny. Nowy model pozwala na aż dwie możliwości kontroli szybkości zjazdu: dodatkowe tarcie możemy wytworzyć za pomocą specjalnej wargi na okładce bądź V-kształtnego rowka hamującego. W dolnej części, przyrząd wyposażono w specjalną zapadkę umożliwiającą przepinanie się bez konieczności wypinania całego przyrządu. Zabezpiecza to nasze I’D przed zgubieniem i znacznie usprawnia wszelkie manipulacje. Przyrząd umożliwia wykonywanie zjazdów z ciężarem do 250 kg.

Kompatybilny z linami o średnicy 10 do 11,5 mm.

Materiał : aluminium, stal nierdzewna

Waga: 600 g

Maksymalne obciążenie robocze: 250 kg (więcej informacji w instrukcji obsługi i poradach na www.petzl.com)

Certyfikaty: EN 341 typ 2 klasa A, CE EN 12841 typ C, CE EN 15151-1, ANSI Z359.4, NFPA 1983 Technical Use, EAC – EN 341 typ 2 klasa A z użyciem liny PARALLEL 10,5 mm lub AXIS 11 mm, – EN 12841 typ C z użyciem liny EN 1891 A o średnicy od 10 do 11,5 mm, – EN 15151-1 z użyciem liny o średnicy od 9 do 11 mm, – NFPA 1983 Technical Use z użyciem liny o średnicy od 10 do 11,5 mm


Gamme I'D – Descendeurs auto-freinants avec fonction anti-panique from Petzl professional on Vimeo.

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: aluminium, stal, tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij