Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd zjazdowy Sparrow Climbing Technology czarny

Producent: Climbing Technology
  • 659,90 zł 599,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd zjazdowy Sparrow Climbing Technology czarny

Climbing Technology

Sparrow firmy Climbing Technology to wytrzymały i intuicyjny w obsłudze przyrząd zjazdowy. Sparrow został wyposażony w szereg rozwiązań, które pozwalają na skuteczne i bezpieczne poruszanie się zgodnie ze standardami systemów IRATA, OTDL, SPRAT i pokrewnych. Przyrząd idealnie sprawdzi się podczas prac na wysokości, prac z zakresu technik dostępu linowego oraz podczas ewentualnych akcji ratowniczych. Wersja pokryta czarną, matową farbą będzie doskonałym rozwiązaniem dla wojska i formacji mundurowych, które podczas realizowanych działań muszą zachowywać maksimum dyskrecji.

Korpus przyrządu Sparrow został wykonany ze stopów lekkich, a newralgiczne części urządzenia ze stali. Dzięki temu jest on jedną z najlżejszych i najbardziej wytrzymałych konstrukcji w swojej klasie. Przyrząd zachwyca ergonomią i mnogością detali podnoszących jego funkcjonalność podczas pracy. Dźwignia służąca do zjazdów jest długa, wygodna i została powleczona antypoślizgową gumą. Jej przypadkowe puszczenie powoduje automatyczną blokadę przyrządu, jest także zaopatrzona w funkcję antypaniczną, która zadziała gdy zbyt gwałtownie szarpniemy elementem podczas zjazdu. Ponadto, dźwignię można ustawić w pozycji “zabezpieczonej”, a przyrząd pozostanie wówczas zablokowany bez konieczności dodatkowego zabezpieczania węzłem. Specjalna “ostroga” wytwarza dodatkowe tarcie i umożliwia zwiększenie siły hamowania umożliwiając płynne, w pełni kontrolowane zjazdy. Sparrow może być wpinany w linę bez konieczności wypinania go z uprzęży: umożliwia to ruchoma zapadka w dolnej części przyrządu. Dzięki temu wyeliminowano ryzyko zgubienia i znacznie ułatwiono przepinanie urządzenia podczas przechodzenia węzłów etc. Sparrow jest przeznaczony do pracy na linach o średnicy od 10,5 do 11 mm.

Sparrow oprócz pełnienia swojej podstawowej funkcji czyli samoblokującego przyrządu zjazdowego, umożliwia szereg innych zastosowań. Sprawdza się zarówno do autoasekuracji, asekuracji górnej i dolnej, pozycjonowania, wciągania lub opuszczania ładunku, a nawet podchodzenia po linie.

Waga: 520 g

Wymiary: 87 × 179 mm

Certyfikaty: CE, EN 12841:2006 – C, EN 341:2011-2A

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij