Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Czekan SWITCH młotek DMM

Producent: DMM
  • 899,00 zł 739,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Czekan SWITCH młotek DMM

DMM

Czekan DMM SWITCH

 

Topowy przedstawiciel nowej rodziny czekanów DMM. Profesjonalne narzędzie, mające na celu jak najefektywniejszą wspinaczkę – niezależnie od terenu działań!

Switch to zaprojektowana od podstaw i z uwzględnieniem preferencji wspinaczy hardkorowa dziaba o profilowanej rękojeści. Dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji i długości 50 cm sprawdzi się zarówno w twardym, hardkorowym lodzie, jak i na mixtach czy w drytoolu. Wygięcie styliska (wykonanego z megamocnego aluminium 7075), dopracowywane przez kawał czasu, sprawia, że czekan zawsze pewnie siada i bezpiecznie trzyma ciężar wspinacza. Gwarancję dobrego osadzenia zapewniają też dodatkowe ciężarki (o masie zestawu 46 g wraz ze śrubą), dodatkowo wyważające ostrze. Jeśli jednak wolimy zdać się tylko na siebie, odkręcenie obciążenia jest łatwiejsze niż złożenie najprostszego stolika z Ikei :-)

Bodajże najważniejszą cechą Switcha odróżniającą go od bliźniaczego Apex’a jest porządnie wyprofilowana rękojeść. Wykonana została z mocnego aluminium, dodatkowo pokrytego warstwą gumowanego plastiku, który ułatwia trzymanie i operowanie dziabą, niezależnie od wielkości dłoni czy grubości rękawic, w jakich przyjdzie nam się wspinać. Zastosowanie izolacji sprawia także, że ta część czekana nie łapie tak szybko zimna, co jest niezwykle przydatne w czasie długich, zimowych przejść. Sam czekan w dolnej części jest nawiercany, dzięki czemu udało się jeszcze bardziej zbić masę, nie obniżając przy tym wytrzymałości. Porządny, w pełni atestowany horn oraz trigger, umożliwia przepuszczenie liny lub podwieszenie się na solidnie osadzonym czekanie bez ryzyka uszkodzenia dziaby. Tak dużej wytrzymałości nie oferuje żaden z produktów konkurencji!

Ostrza same w sobie też stanowią dzieło sztuki. Zamiast pojść na łatwiznę i dostosować któryś ze swoich dotychczasowych modeli, DMM projektował ostrza od podstaw, specjalnie dla modeli Apex i Switch. Pierwszy ząb został opracowany pod kątem jak najlepszego oparcia na krawędziach, podczas gdy 6 następnych zapewnia skuteczne wbicie i penetrację lodu – a przy tym minimalizuje ryzyko zaklinowania dziaby. Kolejne, większe zęby zapewniają bezpieczne i pewne oparcie w luźniejszym otoczeniu, czy podczas podchodzenia. Podobnie sytuacja ma się z ostatnimi 3 zębami, zaprojektowanymi specjalnie pod ostre nachylenia. Ostrza, dla redukcji masy i zwiększenia wytrzymałości, są połączone z młotkiem lub łopatką. Dla bezpieczeństwa, wszystkie czekany wyposażone są w osłonę ostrza.

Łopatka, mimo kompaktowych rozmiarów i niskiej wagi (152 g wraz z ostrzem) zapewnia skuteczne oczyszczanie półek ze śniegu, a dodatkowo nie zakłóca równowagi i wyważenia czekana. Podobnie młotek, który choć nie sparawia wrażenia dużego, jest bardzo skuteczny w każdych warunkach a przy tym lekki (137 g wraz z ostrzem).

Nadal jednak, Switch potrafi zaskoczyć  – chociażby systemem TRIC, czyli T-Rated Integrity Construction. Pod tym skrótem kryje się specjalna konstrukcja wszystkich czekanów DMM, dzięki której wytrzymałość wzdłużna wynosi aż 20 kN! Jak tego dokonano? Wszystko dzięki kuciu na gorąco, ogromnym prasom, gdzie czekany są wykuwane pod naciskiem ponad 100 ton a także projektowaniu CNC. Dzięki temu, pomimo większej krzywizny, wszystkie dziaby mogą być używane jako centralne punkty asekuracyjne – zupełnie jak klasyczne czekany stanowiskowe typu T. W środkowej części główki czekana znajdziemy oczko do wpięcia karabinka. Przyznać trzeba, że Walijczycy bardzo się postarali :-)

Oprócz tego, czekan posiada dodatkowy punkt wpięcia w dolnej części rękojeści – w sam raz do przytroczenia smyczy lub wpięcia karabinka.

Switch został również bardzo skrupulatnie zabezpieczony przed wilgocią – zarówno w punkcie stylu styliska z rękojeścią jak i przy głowicy czekana znajdziemy wodoodporny klej, który dodatkowo usztywnie konstrukcję. Inaczej niż na brytyjskich samochodach, na brytyjskich dziabach nie ma prawa pojawić się nawet kropka rdzy :-)

 

W zestawie z czekanem dostajemy również klucze imbusowe do zmiany ostrzy oraz taśmę do owinięcia styliska.

 

Dane techniczne:

Długość – 50 cm

Materiał – aluminium 7075

Waga:

wersja z młotkiem – 632 g/678 g (z obciążnikami ostrza)

wersja z łopatką -  640 g/686 g (z obciążnikami ostrza)

ostrze z łopatką – 152 g

ostrze z młotkiem – 127 g

obciążniki na ostrze – 46 g (komplet wraz ze śrubą)

Wytrzymałość wzdłużna – 20 kN


Czekan, podobnie jak wszystkie produkty DMM został wyprodukowany w Walii

Towar na zamówienie.


Parametry

Typ: stylisko T

Zastosowanie: wspinaczka

Materiał: aluminium

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij