Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Lonża na via ferrate Cable Kit Ultralite 6.0 Edelrid

Producent: Edelrid
  • 519,00 zł 399,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 369,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Lonża na via ferrate Cable Kit Ultralite 6.0 Edelrid

Edelrid

Cable Kit Ultralite 6.0 firmy Edelrid to najnowsza wersja ultralekkiej lonży na via ferraty. Model cechuje dopracowana z niemiecką precyzją konstrukcja, oparta o starannie wykonane, funkcjonalne elementy. Lonża doskonale sprawdzi się podczas pokonywania via ferrat w różnych zakątkach świata, a także w parkach linowych.

Cable Kit Ultralite 6.0 to szereg przemyślanych, radykalnie odchudzonych rozwiązań, które łączą dużą wytrzymałość w przyrządzie o łącznej wadze zaledwie 382 g! Serce modelu jest tradycyjnie zszywany absorber, uformowany w jeszcze mniejszy niż w poprzednich wersjach, pakiet, ukryty w pokrowcu chroniącym przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Ten newralgiczny element lonży możemy w bardzo łatwy sposób skontrolować przed każdorazowym użyciem, podnosząc poziom naszego bezpieczeństwa.

Ramiona lonży wykonane zostały z elastycznej taśmy rurowej i umożliwiają wygodne rozciąganie podczas przepinania. Ułatwia to znacznie poruszanie się podczas pokonywania szczególnie trudnych miejsc na ferratach. Jednocześnie, nieużywane ramiona znacznie się kompresują, dzięki czemu nie przeszkadzają wówczas, gdy poruszamy się z lonżą wpiętą tylko w uprząż. Kolorystyczne rozróżnienie taśm ogranicza ryzyko ich splątania podczas manipulacji sprzętowych i pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas użytkowania. Pomiędzy ramionami zlokalizowano specjalną pętelkę do wpinania karabinka przeznaczonego do autoasekuracji podczas odpoczynku.

Każde z ramion Cable Kit Ultralite 6.0 zostało zakończone lekkim, automatycznym karabinkiem Superlight. Dzięki nim lonża jest bardzo przyjazna w użytkowaniu, a przepinanie możliwe nawet w grubych rękawicach. Wyróżnione szarym i zielonym kolorem karabinki doskonale leżą w dłoni, a automatyczny zamek wyklucza ryzyko przypadkowego wypięcia protekcji, gwarantując jednocześnie szybkość oraz prostotę podczas operacji.

Lonża Cable Kit Ultralite 6.0 Edelrid, dzięki specjalnej konstrukcji absorbera energii może być użytkowana przez osoby o wadze od 40 do 120 kg.

Cechy lonży na via ferraty Cable Kit Ultralite 6.0 Edelrid:
-bardzo lekki i kompaktowy absorber energii
-elastyczne ramiona dopasowujące się do odległości między użytkownikiem a linią wpięcia
-ultralekkie automatyczne karabinki Superlight

Waga: 382 g
Certyfikaty: EN 12275, EN 958

Parametry

Zastosowanie: via ferrata, park linowy

Materiał: aluminium, tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij