Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Karabinek Freino Z Twist Lock Petzl

Producent: Petzl
  • 185,00 zł 148,56
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Karabinek Freino Z Twist Lock Petzl

Petzl

Freino Z Twist Lock firmy Petzl to wyjątkowy karabinek do wspinaczki z zamkiem automatycznym, wyposażony w specjalny hamulec wspomagający kontrolę podczas zjazdu na linie. Freino Z Twist Lock stanowi doskonałe narzędzie do współpracy z przyrządami takimi jak Simple oraz Stop (tylko nowy stop D009AA00 nie jest kompatybilny z rolką Stop D09). Karabinek docenią eksploratorzy jaskiń oraz ratownicy, którzy w swoich działaniach stosują rolki zjazdowe.

Freino Z Twist Lock został wykonany z odpornych na zużycie i wytrzymałych stopów lekkich. Podłużny profil sprzyja poprawnemu układaniu się karabinka, a spory przekrój ułatwia wpinanie go w rolki zjazdowe. Freino został wyposażony w bezpieczny zamek automatyczny typu Twist-Lock. Aby go odblokować należy najpierw przekręcić nakrętkę, a następnie odchylić ramię. Po zwolnieniu zamek automatycznie się zatrzaśnie. W konstrukcji ramienia wykorzystano system Keylock zabobiegający zahaczaniu o plakietki, szpejarki czy taśmy (brak ząbka). Ponadto, karabinek pozwala na łatwiejsze wykonywanie blokady z liny na przyrządach, a także umożliwia przepinanie ze szpejarki do łącznika w sposób znacznie ograniczający ryzyko upadku i utraty rolki. Te wszystkie przymioty sprawiają, że Freino Z Twist Lock jest modelem niezwykle bezpiecznym.

O wyjątkowym charakterze konstrukcji stanowi specjalny, dodatkowy element znany z modelu Freino. Przeciwstawnie do głównego zamka Twist Lock, karabinek wyposażono w hamulec linowy z zamkiem drucianym. Pozwala on na wytwarzanie dodatkowego tarcia, a dzięki temu zachowanie najwyższego poziomu kontroli nad prędkością i kierunkiem zjazdu. Hamulec wyposażono w praktyczny druciany zamek, dzięki czemu skutecznie działa on zarówno na cienkich, mokrych, zabłoconych, jak i zalodzonych linach. Element umieszczono po zewnętrznej części korpusu, a jego oddalenie od zamka sprawia, że nie przeszkadza on w żadnych manipulacjach sprzętowych.

Freino Z Twist Lock Petzl jest przeznaczony do użytkowania wyłącznie z przyrządami zjazdowymi Simple i Stop. Tym samym znajdzie on zastosowanie głównie podczas eksplorowania jaskiń, a także w akcjach ratowniczych.

Wytrzymałość: 23 / 8 / 8 kN

Waga: 75 g

Certyfikaty: CE EN 362, CE EN 12275 type B

Prześwit hamulca: 12 mm

Parametry

Materiał: aluminium

Zamek: twist

Zastosowanie: speleologia, ratownictwo

Wytrzymałość: 23 kN

Prześwit: 18mm

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij