Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Kubek asekuracyjny Tube Alpine Skylotec pomarańczowy

Producent: Skylotec
  • 109,00 zł 95,00 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 95,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Kubek asekuracyjny Tube Alpine Skylotec pomarańczowy

Skylotec

Tube Alpine firmy Skylotec to lekki i wygodny przyrząd asekuracyjny o szerokim spektrum zastosowań.


Tube Alpine stanowi zwarte oraz skuteczne rozwiązanie do asekuracji prowadzącego wspinacza, a także wówczas gdy po skończonym wyciągu ściągamy do siebie drugiego i/lub trzeciego towarzysza bądź towarzyszkę. Przyrząd świetnie sprawdzi się podczas wspinaczki w górach, skałkach, w alpinizmie, a nawet do rekreacyjnej wspinaczki na sztucznych ściankach.

Tube Alpine Skylotec został wykonany z wysokiej jakości, anodyzowanego aluminium. Dzięki temu nie jest podatny na uszkodzenia oraz zużycie. Konstrukcja kubka pozwala na jego współpracę z jedną bądź dwiema linami jednocześnie. W związku z powyższym będzie on dobrym rozwiązaniem zarówno we wspinaczce sportowej, jak i podczas pokonywania górskich wielowyciągów. Przyrząd oferuje spory zakres obsługiwanych lin (od 7,9 do 11 mm), co wpływa korzystnie na jego wszechstronność.

Przyrząd, w stosunku do modelu Tube zaopatrzono w dwa dodatkowe kolucha: przednie, niewielkie i tylnie, umożliwiające wpięcie karabinka. Dzięki nim Tube Alpine możemy z powodzeniem wykorzystać analogicznie jak płytkę przewodnicką, asekurując drugiego i/lub trzeciego wspinacza z górnego stanowiska. Przedni otwór umożliwia z kolei odblokowanie przyrządu, co może się okazać konieczne podczas ewentualnych działań ratowniczych.

Korpus Tube Alpine został starannie wyprofilowany. Obły kształt i kompaktowe wymiary ułatwiają przenoszenie, natomiast bogate żebrowanie wnętrza oraz ergonomiczne rowki gwarantują skuteczną asekurację. Obok zapewnienia protekcji, przyrząd służy także do zjazdów. Dzięki swojej konstrukcji oferuje płynny przesuw liny, co ogranicza powstawanie wysokiej temperatury. Okazuje się to wyjątkowo istotne podczas długich zjazdów w górach. Tube Alpine Skylotec umożliwia korzystanie zarówno w konfiguracji niski/wysoki przyrząd.

Zakres obsługiwanych lin: 7,9-11 mm

Waga: 93g

Certyfikaty: CE EN 15151-2:2012, UIAA 129

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka

Materiał: aluminium

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij